Wyjaśniła się przyszłość Kayli Adamek

Przez ostatnie dwa lata Kayla Adamek grała w barwach Vittsjö GIK. Reprezentantka Polski dobrze czuje się w Szwecji, wobec czego przedłużyła ona swoją umowę z tym zespołem o kolejny rok.

Urodzona w Kanadzie piłkarka zadebiutowała w polskich barwach na początku września 2022 roku w meczu eliminacji mistrzostw świata z Kosowem (7:0). Kayla Adamek weszła na boisko w przerwie i zanotowała asystę przy trafieniu Kingi Kozak. Od tamtej pory 28-letnia obecnie piłkarka jest regularnie powoływana do reprezentacji przez Ninę Patalon. W zakończonej awansem do dywizji A fazie grupowej Ligi Narodów zawodniczka Vittsjö GIK zagrała w czterech z sześciu meczów naszej kadry.

Do Szwecji piłkarka mogąca grać zarówno na bokach obrony, jak i skrzydłach przeniosła się po dwuletnim pobycie w hiszpańskiej Granadilli Tenerife. Reprezentantka Polski w Europie reprezentowała także serbski Spartak Subotica.

Pierwszy sezon gry w Skandynawii nasza rodaczka zakończyła z dorobkiem 1 gola w 19 rozegranych meczach. W ubiegłym roku Kayla Adamek była natomiast głównie rezerwową w drużynie, która rozgrywki szwedzkiej Damallsvenskan ukończyła na piątym miejscu w tabeli. 28-latka zanotowała 17 ligowych występów, jednak tylko 6 z nich rozpoczynała w podstawowym składzie. Udało jej się strzelić dwie bramki. Mimo to, reprezentantka Polski postanowiła zostać na trzeci sezon w Vittsjö GIK, o czym klub poinformował w tym tygodniu za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do mojej rodziny Vittsjö! Nie mogę się doczekać, aby dać z siebie wszystko dla klubu i fanów, szczególnie podczas meczów u siebie na naszym stadionie. Do zobaczenia! – powiedziała Kayla Adamek cytowana przez klubowe media.

Nowy sezon ligi szwedzkiej ruszy dopiero w połowie kwietnia. Vittsjö GIK wcześniej, bo w marcu zainauguruje natomiast rozgrywki pucharowe. W fazie grupowej zespół Kayli Adamek zagra kolejno z IFK Göteborg, FC Rosengård i Linköpings FC.