Ekstraliga: Kanonada w Warszawie

Grająca na własnej hali drużyna Uniwersytetu Warszawskiego doznała dotkliwej porażki przegrywając 1:9 z zespołem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W drużynie gości świetnym występem popisała się Natalia Nosalik, która czterokrotnie trafiła do bramki rywalek.

Wynik już w pierwszej minucie otworzyły futsalistki z Krakowa za sprawą Nicol Wojtas, kiedy po jej dośrodkowaniu piłka trafiła do bramki z pomocą jednej interweniujących zawodniczek UW. Ale kolejne minuty spotkania wcale nie zapowiadały jednostronnego spotkania i obie drużyny były bliskie zmiany wyniku. W 11’ bliska podwyższenia prowadzenia była Justyna Maziarz, po strzale której piłka trafiła w spojenie bramki. Kolejne trafienie Jagiellonkom udało się zdobyć w 14’. Po nieporozumieniu po stronie gospodyń, które próbowały rozegrania z wysuniętą bramkarką piłkę przechwyciła Natalia Nosalik i posłała piłkę do pustej bramki. Po krótkiej przerwie bramkę kontaktową zdobyła Kornelia Bińczyk, której udało się trafić do bramki rywalek mimo nacisku obrończyni zespołu z Krakowa. Nie upłynęła minuta, gdy padła odpowiedź ze strony Jagiellonek, po tym jak na uderzenie z dystansu zdecydowała się Clara Soquessa i zdobywając gola odzyskała dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później niewiele zabrakło by gospodynie pomniejszyły stratę do rywalek po strzale Mai Kozłowskiej, ale piłka trafiła w słupek. Na 2 minuty przed końcem połowy Natalia Nosalik zdobyła swoje drugie trafienie po dograniu Justyny Maziarz z rzutu rożnego.

Po przerwie zespół gości nie poprzestał na swoich zdobyczach bramkowych i dalej powiększał przewagę. W 21’ hat-tricka skompletowała Natalia Nosalik, po otrzymaniu dogrania tuż przed bramką. Kolejną bramkę Jagiellonki zdobyły dopiero w 35’ również za sprawą Nosalik, dla której był to już 4 gol w spotkaniu. Dwie minuty później padły dwie kolejne bramki. Najpierw po strzale z dystansu swoje pierwsze trafienie zdobyła Katarzyna Ładocha, a chwilę po niej na listę strzelczyń wpisała się Aleksandra Misiura. Wynik spotkania ustaliła Agnieszka Bryzek trafiając do bramki przy samym słupku i zdobywając 9. bramkę dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Futsal Ekstraliga – 12. kolejka:
KU AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Jagielloński1:9 (1:4)
Bińczyk 15’  – Wojtas 1’, Nosalik 14’, 17’, 21’, 35’, Soquessa 15’, Ładocha 37’, Misiura 37’, Bryzek 39’

UW: (skład wyjściowy) Nikisz – Kozłowska, Gołębiowska, Jarzyna, Rębiś (zawodniczki rezerwowe) Kieszkowska, Bińczyk, Pruszczyk, Klymova, Bartosiewicz, Kopińska

UJ: (skład wyjściowy) Mochnacka – Maziarz, Wojtas, Wilk, Nosalik (zawodniczki rezerwowe) Bałuszyńska, Gębica, Kopacz, Bryzek, Soquessa, Ładocha, Maronde, Misiura, Jaskółka

Sędzia: Artur Mital
Sędzia 2: Marta Majszczyk
Sędzia 4: Piotr Pałaszewski