Wysoka wygrana mistrzyń Polski

W pierwszym sobotnim spotkaniu TME SMS Łódź pokonał AZS UJ Kraków 4:1. Dla zespołu z Krakowa to czwarta porażka w rundzie wiosennej.

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla zespołu z Łodzi, który już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie po uderzeniu z szesnastu metrów w wykonaniu Paulina Filipczak. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, bo już w pierwszej akcji faulowana w polu karnym była Derus, a rzut karny na bramkę zamieniła Anna Zapała. W trzynastej minucie SMS ponownie wyszedł na prowadzenie po błędzie Anny Zapały piłkę przejęła Anna Rędzia, która pokonała Karoline Klabis.W 23. minucie Katarzyna Konat podwyższyła prowadzenie wykorzystując dośrodkowanie Wiktorii Zieniewicz z rzutu wolnego i strzałem głową pokonała Klabis. Przed szansą na strzelenie gola stanęła Filipczak jednak uderzyła mało precyzyjnie i piłka minęła bramkę gospodyń. Na indywidualną akcję zdecydowała się Aleksandra Pleban, która uderzyła zza pola karnego jednak uderzenie było zbyt lekkie by zagrozić Szperkowskiej. W kolejnych minutach mistrzynie Polski dominowały i próbowały podwyższyć prowadzenie, a zespół z Małopolski ograniczał się do wyprowadzania kontrataków. W 37. minucie Dominika Kopińska znalazła się w sytuacji sam na sam z Klabis, która faulowała zawodniczkę gości za co otrzymała żółtą kartkę. W 40. minucie zakotłowało się w polu karnym łodzianek, które wybiły piłkę przed pole karne, a piłkę przejęła Derus i uderzyła zbyt lekko by pokonać Szperkowską. Dominika Kopińska powinna podwyższyć prowadzenie swojego zespołu jednak jej uderzenie głową z trzech metrów przeszło obok bramki.

Początek drugiej połowy należał do zawodniczek mistrzyń Polski, które prowadziły grę na połowie przeciwniczek. W 53. minucie Kopińska zagrała wzdłuż bramki jednak Klabis wyłapała dośrodkowanie. Błąd w bramce popełniła Klabis, która wybiła przed siebie piłkę po dośrodkowaniu Zieniewicz jednak zawodniczki gospodyń zażegnały niebezpieczeństwo wybijając piłkę poza pole karne, Swojej szansy na zdobycie bramki próbowała zapała, która uderzyła z dystansu jednak pewnie w bramce spisała się Szperkowska. Na strzał z dystansu zdecydowała się Kopczyńska jednak uderzyła w sam środek bramki. W odpowiedzi Aleksandra Nieciąg znalazła się w doskonałej sytuacji jednak będąc sama w polu karnym uderzyła zbyt lekko by pokonać Szperkowską. W 81. minucie uderzenie Wiktorii Sroki głową zatrzymało się na słupku, a chwilę później strzał Derus wybroniła Szperkowska. W doliczonym czasie gry wynik ustaliła Magdalena Dąbrowska.