Wysokie zwycięstwo Sportisu przed startem ligi

W ostatnim spotkaniu przed startem Ekstraligi, Sportis KKP Bydgoszcz pokonał w Olsztynie miejscowe Stomilanki 5:0.

Zespół Stomilanek, który w ostatnich sezonach walczył o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce nie miał za dużych szans z zespołem z Bydgoszczy. Wynik spotkania już w 11. minucie otworzyła Agata Stępień, a dwanaście minut później Karolina Majda podwyższyła prowadzenie. Na początku drugiej części spotkania Stępień po raz drugi pokonała bramkarkę gospodyń. Do końca spotkania przyjezdne zdobyły jeszcze dwie bramki i w swoim ostatnim spotkaniu przed startem ligi pokonały Stomilanki Olsztyn 5:0.

Stomilanki Olsztyn – Sportis KKP Bydgoszcz 0:5 (0:2)
Stępień 11′, Majda 23′, Stępień 54′, Lewandowska 66′, 89′

Sportis: Rosińska, Łaniewska, Helińska, Cecotti, Sokołowska (Węglarz), Boguszyńska, Sobczyk, Gugała (Smolińska), Majda (Lewandowska), Ogebe, Stępień (Garbowska)

Stomilanki: Kaźmierczak, Krech (75 Gralewska), Kędzia, Mazurkiewicz, Szczepańska (46 Wasiluk), Szóstko (65 K. Lenard), Rosiak, Franaszek, Augustyniak (78 Piotrowska), Waszczuk, Bielińska (46 N. Lenard).