Kobiecy Futbol
Ekstraliga Inne Newsy Polki za granicą Polska Zagranica

Z Medyka Konin do klubu ze szkockiej Premier League

Tego lata Medyk Konin opuściło kilka ważnych zawodniczek, ale także kilka młodych, które dopiero pukały do składu pierwszego zespołu. Jedną z takich piłkarek jest Kinga Koronkiewicz, która zdecydowała się opuścić Polskę i rozpocząć studia w Szkocji. Tam też znalazła sobie nowy klub.

– To jest najlepsza reklama dla Medyka POLOmarket Konin. Jesteśmy miejscem, do którego przychodzą utalentowane dziewczynki, robią tu postępy, a potem spełniają marzenia: idą studiować w najlepszych uczelniach w Europie lub grać w najlepszych drużynach w Europie. Jesteśmy dumni z tego, że Kinga u nas była – mówił pod koniec czerwca w rozmowie z portalem “lm.pl” prezes i trener konińskiego klubu, Roman Jaszczak.

Jak się okazało, Kinga Koronkiewicz po przeprowadzce na Wyspy związała się z Motherwell LFC. Nowy zespół utalentowanej Polki występuje w Scottish Women’s Premier League i poprzedni sezon szkockiej elity zakończył na szóstym miejscu w tabeli. 18-latka rundę jesienną rozegra jednak na zapleczu najwyższego szczebla. Jej wypożyczenie do grudnia ogłosił bowiem drugoligowy Queen’s Park WFC.

Młoda pomocniczka w poprzednim sezonie zanotowała cztery występy w Ekstralidze. Była także istotnym ogniwem rezerw Medyka Konin, notując 15 występów w II lidze.

fot. tsrow.pl

Może Cię również zainteresować

Bez niespodzianki w Koninie, Boguszyńska z kartką

Sebastian Godyla

Maciej Buryta: Patrzę z optymizmem na rundę wiosenną

Cichy

Śląsk ogłosił plan przygotowań, wrocławianki rozegrają sześć sparingów

Mariusz

Skomentuj