Kobiecy Futbol
Ekstraliga News. Newsy Reprezentacja

Z piłkarkami Czarnych w składzie Słowacja źle rozpoczyna walkę o Mistrzostwa Świata

Punktowo w najgorszy możliwy sposób rozpoczęły walkę o Mistrzostwa Świata piłkarki Czarnych Sosnowiec reprezentujące Słowację. Andrea Horvathova oraz Patricia Fiescherova, bo o nich mowa, przegrały oba spotkania. Słowacja przegrała z wyżej notowanymi rywalkami.

O ile pierwszy mecz na Stadionie NTC Senec ze Szwecją można uznać za przyzwoity, a porażka z wyżej notowanym rywalem wstydu nie przynosi, o tyle dziś w Finlandii można było pokusić się o zdobycz punktową z zajmującą 25. lokatę w rankingu FIFA Finlandią.  

W piątkowym spotkaniu, Słowacja oddała zaledwie trzy celne strzały na bramkę Jennifer Falk. A gola na wagę trzech punktów dla Szwedek dała bramka w 10. minucie Fridoliny Rolfo. W wyjściowym składzie zagrała zarówno Horvathova jaki Fischerova (na zdjęciu). Tylko popularna „Fischu” zagrała pełne spotkanie. Andreę Horvathovą po tym jak otrzymała żółtka kartkę w 69. minucie zmieniła piłkarka Liberca Kristina Kosikova w 84. minucie.

Przed tym meczem Słowacji Związek Piłkarki uhonorował trzy reprezentantki kraju: Lucię Ondruskovą, Dominikę Skorvankovą oraz Aleksandrę Biroovą pamiątkowymi statuetkami za rozegranie setnych spotkań w Słowackich barwach.

We wtorek natomiast, brakło szczęścia. Ekipa Finlandii była w zasięgu naszych południowych sąsiadek. Mimo straconego gola w 37. minucie, udało się po przerwie za sprawą Mikolajovej doprowadzić do remisu. Niestety Już po 5.min. Skandynawki ponownie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

W tym spotkaniu od początku na murawie widzieliśmy tylko Patricie Fischerovą. Andrea Horvathova zastąpiła dopiero w 86. min Kristine Kosikovą.

Brak punktów w tych spotkaniach, mimo początku rywalizacji w eliminacjach do Mistrzostw Świata znacznie utrudnia drogę do końcowego sukcesu występujące w Ekstralidze piłkarki Czarnych Sosnowiec.

Piątek:
Słowacja – Szwecja 0-1 (0-1)
Rolfo 10′

kartka: Horvathova

Słowacja: Korencikova – Horvathova (84′ Kosikova), Bartovicova, Fischerova, Vojtekova (73′ Bytcankova) Ondruskova (73′ Mikolajova), Lemesova, Matakova, Havranova, Skorvankova (84′ Panakova), Hmirova (88′ Surnovska)

Wtorek:
Finlandia – Słowacja 2-1 (1-0)
Engman 37′, Oling 68′ – Mikolajova 63′

Słowacja: Korencikova – Vojtekova, Fischerova, Bartovivova, Kosikova (86′ Horvathova), Skorvankova, Biroova (65′ Lemesova), Mikolajova (90+1′ Matavkova), Surnovska, Hmirova, Zemberyova (90+1′ Havranova)

 

foto. facebook.com/sfzofficial

Może Cię również zainteresować

Ewa Pajor strzela w hicie, Bayern Monachium bliski odpadnięcia z Pucharu Niemiec!

Mariusz

Sylwia Matysik bliska powrotu do gry. “Cierpliwość popłaciła i trenuję już z drużyną na boisku”

Mariusz

Kolejne ligi wznawiają lub rozpoczynają sezon, lista się stale powiększa

Mariusz

Skomentuj