Za nami Puchar Polski w BeachSocerze

W miniony weekend dziewiętnaście ekip stanęło do walki o Puchar Polski na Letnim Stadionie Lotos Gdańsk. Tylko Pogoń Tczew wystawiła dwie ekipy.

W piątek wszystkie ekipy zagrały po dwa mecze w grupie. W sobotę od rana rozgrywano mecze numer trzy. A od godziny 15 rozpoczęły się baraże o wejście do ćwierćfinału, a także mecze o miejsce 13-16.

W niedzielę natomiast rozegrano fazę finałową, poznano mistrza Polski, ale także ekipy, które zajęły miejsca aż do dwunastego.

Jak burza w tych rozgrywkach szła UKS Sparta Daleszyce, Pogoń Dekpol Tczew oraz Lady Grembach Łódź. Po pokonaniu w półfinale właśnie Sparty przez piłkarki Pogoni, oraz FC 10 Ladies przez łodzianki, było wiadomo, że poznany nowego triumfatora. W końcu w półfinale odpadły piłkarki broniące tytułu z Daleszyc.

W wielki finał lepiej weszły piłkarki Tczewa, której już w trzeciej minucie objęły prowadzenie po fatalnym błędzie bramkarki Grambachu. Trzeb przyznać, że Julia Sitarz strzeliła bardzo ładnego, choć nieoczekiwanego gola. Szybko za sprawą Magdaleny Szpery wyrównały łodzianki. A tuż po wznowieniu drugiej tercji na bramkę uderzała Banaszkiewicz, piłkę wypluwa bramkarka Tczewa, dopada do niej Szpera i strzela gola numer dwa w finale, wyprowadzając Grembach na prowadzenie.

Tuż przed końcem II tercji Katarzyna Nowak z wielkim spokojem przymierzyła piłkarka Pogoni w okienko i ku ucieszcie kibiców i sztabu mieliśmy 2-2. To zwiastowało naprawdę ciekawą odsłonę trzecią.

Na około dwie i pół minuty przed końcem meczu (grano systemem 3×12 min) na bramkę Pogoni uderzyła Katarzyna Borowiec, piłkę odbiła podopieczna Mateusza Sroki, ale ta spadła pod nogi Natalii Bartczak, która tym golem zapewniła Puchar Polski ekipie Lady Grembach Łódź.

• Najlepszą strzelczynią turnieju została-Patrycja Sarapata z Wierzbowianki Wierzbno.