fbpx

Zagłębie Lubin wraca do kobiecej piłki! Miedziowe zagrają już wiosną

Wielu kibiców cały czas ma w pamięci występy drużyny Zagłębia Lubin w Ekstralidze. Zespół ten w 2015 roku sięgnął nawet po wicemistrzostwo Polski, lecz już dwanaście miesięcy później przestał istnieć. Teraz “Miedziowi” podejmują próbę powrotu na mapę piłkarstwa kobiecego. Od tego roku w pomarańczowych barwach prezentować się będzie ekipa dotychczas występująca jako FemGol Lubin. Już od rundy wiosennej trwającego sezonu zespół z tego niespełna 70-tysięcznego dolnośląskiego miasta będzie grał jako UKS Zagłębie Lubin FemGol.

Lubińskie piłkarki pod dotychczasowym szyldem w seniorskich rozgrywkach zadebiutowały zaledwie półtora roku temu. FemGol w premierowym sezonie zajął trzecie miejsce w tabeli dolnośląskiej IV ligi. W obecnej kampanii jest jeszcze lepiej, bowiem podopieczne Magdaleny Strojec nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Po rundzie jesiennej są wiceliderkami i mają realne szanse na awans do III ligi. Liderujące rezerwy Ślęzy Wrocław mają nad nimi aktualnie tylko dwa punkty przewagi.

1 stycznia klub ogłosił oficjalnie przejście pod skrzydła Zagłębia, którego męska drużyna już dziewiąty sezon nieprzerwanie rywalizuje w Ekstraklasie. Żeńska sekcja piłkarska “Miedziowych” funkcjonowała w latach 2006-2016 i była bardzo bliska wywalczenia mistrzostwa Polski. Sezon  2014/2015 piłkarki reprezentujące ten klub zakończyły z identycznym dorobkiem punktowym, jak Medyk Konin. Tytuł powędrował jednak w ręce ekipy Romana Jaszczaka, która mogła się pochwalić lepszym bilansem, co oznaczało srebro dla Zagłębia. Wówczas drużynę z Lubina reprezentowały tak cenione zawodniczki, jak choćby Patrycja Pożerska, Dagmara Grad, Emilia Zdunek, czy Agata Tarczyńska, która z imponującym dorobkiem 41 goli została wówczas królową strzelczyń. Rok później jednak z powodu problemów finansowych kobieca sekcja została rozwiązana.

Lubinianie powoli przygotowywali się do powrotu do kobiecej piłki. Dowód na to otrzymaliśmy w 2020 roku, kiedy ogłoszono utworzenie sekcji dla dziewczynek z roczników 2013-2016 w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

UKS Zagłębie Lubin FemGol zadebiutuje oficjalnie już wiosną. Wtedy to sześć zaplanowanych spotkań rundy rewanżowej zadecyduje, czy “Miedziowe” będą mogły cieszyć się z awansu do III ligi.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
I ligaNewsyPolska

Leave a Reply