Zamiana miejsc po wyrównanym spotkaniu

W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową Ekstraligi zmierzyły się ze sobą trzecia i czwarta drużyna w tabeli. Po wyrównanym spotkaniu trzy punkty zdobyły górniczki, zwyciężając 1:0.

Od początku ekstraligowych występów drużyna z Gdańska prezentowała się bardzo solidnie i prezentowała duży potencjał; sam piszący te słowa stwierdził kiedyś, że przy odrobinie cierpliwości nad Motławą powstanie w ciągu kilku lat zespół walczący o medale. I pierwsza połowa sezonu 2023/24 była dla Gdańska znakomita, zakończona miejscem na podium. Tuż poza strefą medalową znalazła się będąca w dość solidnej przebudowie drużyna z Łęcznej. Starcie ambitnie i ofensywnie rozpoczęła drużyna gości, Łęczna spokojnie czekała na okazję do ataku. Gospodynie mocniej zaatakowały pod koniec pierwszej połowy i do szatni schodziły z jednobramkową przewagą po bramce Katji Skupień.

Druga połowa to ambitna walka z jednej strony górniczek o powiększenie prowadzenia, z drugiej gdańszczanek o wyrównującą bramkę. Walki nie brakowało, ambicji także, jedyne natomiast czego zabrakło to kolejne bramki – i to zawodniczki Łęcznej dopisały sobie dziś do dorobku trzy punkty, zamieniając się w tabeli z gdańszczankami.

Za tydzień górniczki czeka wyjazd do Wrocławia, natomiast zawodniczki AP Orlen w derbach Pomorza podejmą mistrzynie jesieni — szczecińską Pogoń.