Pogoń Tczew nadal leży łodziankom

Historyczne starcia pomiędzy UKS SMS, a tczewską Pogonią kończyły się jednostronnymi wynikami, w których górą zawsze była drużyna z centrum Polski. Zespół z Pomorza musiał znaleźć złoty środek, żeby wreszcie zatrzymać łodzianki. Po dzisiejszym meczu wiemy już, że passa nie została przerwana bowiem UKS SMS wygrał 5:1.

Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Prezes klubu UKS SMS Janusz Matusiak oraz trener Marek Chojnacki wręczyli Yurinie Enjo statuetkę za kilkuletnie reprezentowanie klubu na polskich boiskach ligowych, oraz w eliminacjach Ligi Mistrzyń.
W 12. minucie meczu po wrzutce Magdaleny Dąbrowskiej bramkę głową zdobyła niepilnowana Karolina Majda. Kilkanaście minut później było już 2:0. Po akcji lewą stroną zgranie do Pauliny Filipczak, która opanowała piłkę i uderzyła precyzyjnie zza pola karnego. W dalszej części pierwszej połowy łodzianki bez problemu kontrolowały wydarzenia boiskowe i nie dopuszczały do zagrożenia pod własną bramką.

W 51. minucie Majda mogła skorzystać z błędu w defensywie Pogoni, ale po jej celnym strzale imponującą interwencją popisała się Adrianna Banaszkiewicz. W 59. minucie po dobrej solowej akcji i strzale Filipczak  bramkarka Pogoni odbiła piłkę wprost pod nogi Oliwii Domin, która z bliska wpakowała piłkę do siatki. Przyjezdne w odróżnieniu od pierwszej połowy potrafiły odpowiedzieć na bramkę rywala. Gola zdobyła Klaudia Tobiczyk. W 70. minucie znalazła się w sytuacji sam na sam i po mocnym uderzeniu pokonała Banaszkiewicz. Kilka minut później po wrzutce z rzutu rożnego na długi słupek głową uderzyła Patrycja Balcerzak. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.