Kobiecy Futbol
Newsy Reprezentacja Reprezentacja A

Zamieszanie wokół treningów reprezentacji Polski na stadionach w Łodzi

Reprezentacja Polski od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu i aktualnie trenuje na obiektach w Łodzi. Okazuje się, że ten fakt wywołał w mieście ŁKS-u i Widzewa niemałe poruszenie.

Wszystko rozpoczęło się od wtorkowego artykułu “Gazety Wyborczej”, która poinformowała, że w czasie gdy reprezentantki Polski trenują na trawiastych boiskach, Łódzki Klub Sportowy oraz Widzew do startu rundy wiosennej Fortuna I ligi muszą się przygotowywać na sztucznych nawierzchniach. Ich stadiony nie są bowiem własnością klubów, a miasta. Obiektami zarządza Miejska Arena Kultury i Sportu, która zdecydowała się na wynajęcie ich Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej na potrzeby treningów reprezentacji Polski kobiet, która przygotowuje się do meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Hiszpanią.

We wspomnianym artykule napisano, iż głównym problemem w tym przypadku jest brak chęci udostępnienia stadionów klubom, które nie mogą trenować na naturalnej nawierzchni, a swoje najbliższe mecze ligowe grają już w najbliższą sobotę. Kontrowersje wzbudził również fakt, iż zarówno ŁKS, jak i Widzew w najbliższy weekend wystąpią u siebie, wobec czego pod wątpliwość poddawana jest jakość murawy po treningach reprezentantek Polski.

Jak czytamy, na stadionie Widzewa biało-czerwone w planach miały w tym tygodniu treningi we wtorek, środę oraz niedzielę, natomiast na obiekcie Łódzkiego Klubu Sportowego ćwiczyć będą w sobotę po południu. “Oliwy do ognia” postanowiła jeszcze dolać Marta Przywara, Przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łodzi. Opublikowała ona w środę na Twitterze złożoną interpelację, w której zwróciła się z wątpliwościami w przedstawionych kwestiach do prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej.

Super żyło się z myślą ze będziemy mogły trenować na fajnych boiskach 🙂 Jak widać babki zawsze trzymają się razem! Serdecznie Panią pozdrawiam 🙂 – szybko na jej wpis ironicznie odpowiedziała Katarzyna Kiedrzynek, kapitan reprezentacji Polski.

 

fot. Paula Duda/Łączy nas piłka

Może Cię również zainteresować

Dodatkowe powołanie do reprezentacji U-19 na turniej w La Mandze

Mariusz

Beniaminek Ekstraligi kontynuuje transferową ofensywę

Mariusz

Mistrzostwa CONCACAF U-20: Sensacyjna strata punktów faworytek, kolejny grad goli trzeciego dnia turnieju

Mariusz

Skomentuj