fbpx

ZIO: Szalony mecz Polek z Wielką Brytanią!

Reprezentantki Polski Niesłyszących biorą udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Głuchych, pisząc jednocześnie historię – po raz pierwsze odbywają się bowiem one również w konkurencji futsalu kobiet. Dzisiaj, w swoim pierwszym grupowym starciu Polki rywalizowały z Wielką Brytanią.

Historyczne, pierwsze spotkanie Polek w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Futsalu Kobiet nie zakończyło się niestety po myśli kadry prowadzonej przez trenera Piotra Ożoga. Nasze reprezentantki w przekroju całego spotkania musiały gonić wynik i należą im się za to wielkie słowa uznania, doprowadziły bowiem do wyrównania w drugiej części gry. Polki wyciągnęły remis 4:4 z bardzo trudnego 1:4, co dawało realne nadzieje na happy end. Gdyby tak się stało, były to niebywale efektowny finisz. Szczęście tego dnia sprzyjało jednak piłkarkom z Wielkiej Brytanii, które w końcówce gry wykorzystały dwa momenty słabości biało-czerwonych i spotkanie zakończyły zwycięstwem 6:4.

W innym dzisiejszym spotkaniu “polskiej” grupy Niemki rozgromiły gospodynie igrzysk, Turczynki, zwyciężając aż 8:1. Po dzisiejszej porażce reprezentantki Polski są “na musiku”, drugie spotkanie grupowe może okazać się kluczowe w kontekście walki o wyjście z grupy.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Głuchych, Grupa A
Polska – Wielka Brytania 4:6 (1:3)
Murawska x 2, Boćkowska, Aumiller

Polska: Lidia Maziarz, Izabela Kuźniak, Clarissa Toma, Kinga Urbaniec, Paulina Suchorowska, Paulina Prusinowska, Agata Murawska, Klaudia Łasicka, Agnieszka Boćkowska, Joanna Kaczmarczyk, Wiktoria Aumiller, Oliwia Gała

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-17
EkstraligaNewsyPolska
Pogoń Szczecin

Leave a Reply