Znakomita forma Agnieszki Winczo w sparingu, Polka z czterema golami przeciwko Arminii

Lider 2. Bundesligi, SV Meppen, w którego barwach gra Agnieszka Winczo rozstrzelał w meczu sparingowym Arminę Bielefeld. Polka strzeliła aż cztery z siedmiu goli, które zdobyły wyżej notowane zawodniczki.

Polka nie była pierwszym wyborem Kathariny Börger. Mecz urodzona w Częstochowie napastniczka zaczęła na ławce rezerwowych, ale po wejściu na plac gry pokonała bramkarkę czterokrotnie. Arminia Bielefeld to aktualnie piąta ekipa ligi regionalnej i jak widać, różnica umiejętności w tym wypadku jest ogromna.

Po meczu trener Börger przyznała, że jej piłkarki zdominowały mecz, ale brakło ostatniego podania. Opiekunka SV Meppen dla mediów klubowych zachwalała także drugą połowę, w której spadkowicz z niemieckiej elity zaprezentował dużą skuteczność – Ten mecz pozwolił nam zrobić kolejny krok w przygotowaniu do drugiej rundy sezonu. Pierwszą połowę zdominowałyśmy, ale brakował ostatniego podania. W drugiej połowie udało się rozegrać kilka ofensywnych akcji i rozwiązać worek z bramkami, co oczywiście cieszy – podsumowała.

Meppen pierwszy mecz na wiosnę rozegra na wyjeździe z przedostatnim w tabeli SV 07 Elversberg (27 lutego). W pierwszym meczu tych zespołów padł wynik 5:0.