Kobiecy Futbol
Futsal I Liga Newsy Polska

Znamy termin i miejsce walki o Ekstraligę Futsalu na Południu.

W przyszły weekend tj. 6-7 marca 2021 r. W Olsztynie nie daleko Częstochowy odbędzie się FinalFour o awans do Ekstraligi Futsalu. To wszystko za sprawą aż dwóch pierwszych lig w tej cześć Polski.

W sezonie zasadniczym na Południu byliśmy świadkami rozgrywek w dwóch grupach. W pierwszej miejsca premiowane awansem do FinalFour zajęły piłkarki UKS ISD-UJD Częstochowa, a drugie miejsce rzutem na taśmę futsalistki LKS-u Plon Błotnica Strzelecka, które w pokonanym polu pozostawiły AZS UŚ Katowice, Unię Opole, UKS SAP Brzeg oraz MKS Knurów.

W drugiej grupie wyraźnie wygrały piłkarki Respectu Myślenice, za ich plecami zameldowały się futsalistki Tarnovii Tarnów i to one zagrają w FinalFour organizowanym przez Częstochowski klub. W pokonanym boju pozostały rezerwy Wierzbowianki, Olimpii Osieczany czy Kalwarianki Kalwaria.

Turniej w Olsztynie pod Częstochową rozpoczniemy spotkaniem Respect Myślenice – Plon Błotnica Strzelecka, 6 marca o 16. Dwie godziny później na parkiet wybiegną gospodynie z Tarnovią.

W niedzielę o 14 zwycięscy zagrają o awans do Ekstraligi, przegrany zespół natomiast zagra jeszcze dodatkowy baraż z AZS UP Wanda Kraków, o prawo gry w Ekstralidze.

Terminarz gier:

Półfinały.

6.03. godzina 16:00 Respekt Myślenice – Plon Błotnica Strzelecka.

6.03. godzina 18:00 AZS ISD-UJD Częstochowa – Tarnovia Tarnów.

Finał.

7.03. godzina 14:00 zwycięzcy meczów półfinałowych

foto. RaJu Photography

Może Cię również zainteresować

Poznaliśmy miejsce spotkania Polek z Czeszkami

Cichy

Ekstraliga: Daleszczyk zapewnia trzy punkty w Szczecinie

Cichy

Reprezentantka Japonii zagra w OL. Tym amerykańskim

Mariusz

Skomentuj