Znamy zwycięzcę NWSL Challenge Cup!

W USA nie brakuje ciekawych spotkań. Właśnie poznaliśmy triumfatora NWSL Challenge Cup. Washinton Spirit sensacyjnie uległo North Carolina Courage 2:1 w finale tych rozgrywek. Mecz rozegrano na WakeMed Soccer Park w Karolinie Północnej.

Zdecydowanymi faworytkami meczu były zawodniczki Washington Spirit, które rozegrały fenomenalny poprzedni sezon. North Carolina Courage mimo licznych wzmocnień było skazywane na pożarcie. Piłkarki z Północnej Karoliny widocznie były tym tylko zmotywowane.

Mecz rozpoczęła walka Spirit o piłkę, ponieważ to Courage rozpoczęło mecz. Udało się go zdominować na tyle, że już w 10. minucie zwyciężczynie mogły się cieszyć z prowadzenia, po bramce Kerolin Nicol.Washington Spirit było w niemałym szoku, ale nie powiedziały ostatniego słowa i już w 35. minucie zremisowały po trafieniu Ashley Hatch. To zakończyło pierwszą połowę, obie drużyny miały równe szanse, jednak to Courage miało widoczną psychologiczną dominację.

Drugą połowę rozpoczęły widocznie wykończone drużyny z jednym celem – golem, który da zwycięstwo. W 70. minucie piłkarka Washington Spirit Taylor Aylmer skierowała piłkę … jednak nie do tej bramki, co trzeba i to widocznie podłamało nadzieje Spirit na triumf, które dały się zdominować rywalkom do końca meczu.

NWSL Challenge Cup – finał
North Carolina CourageWashington Spirit 2:1 (1:1)
10′ Kerolin, 70′ Aylmer (BS) 35′ Hatch

North Carolina Courage: Rowland – Marthias, Kurtz, Erceg, Pickett – Berckley, O’Sullivan, Gray (85′ Speck) – Ordonez (85′ Daniels), Kerolin (74′ Smith), Debinha

Washinton Spirit: Bledsoe – Roddar (46′ Biegalski), Staab, Sonnet, O’Hara (74′ Goff) – Bailey, Aylmer (80′ DiBasi, 90+6 Harding)- Heilferty (74′ Feist), Sanchez, Rodman – Hatch