Zwycięski sparing z Apollonem

Mistrzynie Polski szlifują formę przed turniejem eliminacyjnym Ligi Mistrzyń. W meczu towarzyskim Czarne podejmowały w środowy wieczór cypryjski Apollon Limassol, w którym występuje dobrze znana polskim kibicom Patrícia HmírováPo zaciętym meczu Czarne zwyciężyły Cypryjki 3:0.

W ostatnim sparingu przed pucharowym starciem z Ferencvarosem KKS zmierzył się z innym uczestnikiem eliminacji Ligi Mistrzyń (Apollon czeka pojedynek z mińskim Dynamem). Spotkanie rozpoczęło się udanie dla gospodyń – już w 4. minucie w zamieszaniu podbramkowym bramkę zdobyła Kinga Kozak. Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem zaciętej walki z pewną przewagą Czarnych, które miały kilka okazji na podwyższenie wyniku – najlepszą w 41. minucie, gdy efektowny strzał Horváthovej z dystansu przeszedł tuż nad poprzeczką.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły z animuszem. Anna Szymańska w sytuacji sam na sam świetnie wygarnęła piłkę spod nóg rywalki; w odpowiedzi z kontry Kozak strzeliła w bramkarkę. Potem znów zaznaczyła się przewaga drużyny z Sosnowca, przypieczętowana drugą bramką po ładnej kontrze.

Drużyna Apollonu rzuciła się do ataku, ale na posterunku była Martyna Małysa, m.in. w 73. minucie ratując dwukrotnie Czarne przed utratą gola. W odpowiedzi groźnie na bramkę rywalek strzelała Wiankowska. Na swoją bramkę “Wiano” czekała do 82.minuty, gdy znów po okresie przewagi Apollonu i kolejnej świetnej interwencji Małysy Czarne wyprowadziły efektowną kontrę.

Ostatni sprawdzian mistrzyń Polski przed eliminacjami Ligi Mistrzyń wypadł dla KKS pozytywnie; mieliśmy okazję obejrzeć szereg udanych zespołowych akcji, a przede wszystkim ambitną walkę od pierwszego gwizdka. Przebieg spotkania Czarnych z mocnym Apollonem na pewno nastraja pozytywnie przed starciem z mistrzyniami Węgier.

KKS Czarni Sosnowiec – Apollon Ladies FC 3:0 (1:0)
Kozak 5′, Kaletka 68′, Wiankowska 82′

KKS: Szymańska (55.Małysa), Wiankowska, Kuciewicz, Buszewska, Kozak, Jaszek (46.Hałatek), Horváthová (63.Kaletka), Fischerová, Jędrzejewicz (88.Wycisk), Zubczyk (69.Malešević), Stanović (83.Tobiczyk)
Trener: Sebastian Stemplewski