EFK: Zwycięstwo AZS AWF Warszawa na wyjeździe – lider umacnia się w tabeli

Lider grupy północnej – AZS AWF Warszawa pokonuje w wyjazdowym meczu drużynę AZS UAM Poznań 1:3. Czy na półmetku rozgrywek ligowych pozostanie samotnym liderem tabeli przekonamy się po spotkaniu AZS SGGW Warszawa z KS Unifreeze Górzno.

Zajmująca pierwsze miejsce w tabeli drużyna z Warszawy dość szybko objęła prowadzenie w spotkaniu. Już w 2. minucie Maja Kuleczka straciła piłkę na rzecz Natalii Olszowskiej, która bezbłędnie wykorzystała sytuację i zdobyła bramkę na 0:1. Nie minęła 5 minuta spotkania, a podopieczne trenera Wojciecha Weissa przegrywały już 0:2. Tym razem Magdalena Zduńczyk przejęła futsalówkę Elizie Ostrowskiej, a następnie podała do Anny Furmaniak, która zdobyła asystę. Strzelczynią drugiej bramki była ponownie Natalia Olszowska. Po stracie drugiego gola drużyna UAM Poznań doprowadziła do kilku groźnych sytuacji. Najpierw Paula Fronczak mocnym strzałem zagroziła bramce Klaudii Kowalskiej. Po niepewnej interwencji dobijać piłkę próbowała Alicja Zając, ale ostatecznie złapała ją bramkarka AWF. W 10 minucie znów przed szansą stanęła Paula Fronczak, która po fatalnym podaniu Anny Kowalczyk otrzymała piłkę w okolicach pola karnego, ale sytuację zakończyła niecelnym strzałem. Z upływem minut AWF przeszedł nisko do defensywy, nastawiając się na kontry i dając możliwość rozgrywania piłki drużynie z Poznania. Po wielu nieskutecznych próbach gospodyniom udało się w końcu zdobyć bramkę. Mocny strzał Patrycji Falborskiej obroniła Klaudia Kowalska, ale do odbitej przez nią piłki natychmiast doskoczyła Maja Kuleczka, która umieściła ją w siatce. Chwilę później poznanianki były bliskie wyrównania. Podanie jednej z zawodniczek AWF przechwyciła Paula Fronczak i strzałem po ziemi posłała piłkę w okolice dalszego słupka. Zmierzającą obok bramki piłkę próbowała wślizgiem przeciąć Alicja Zając, ale była minimalnie spóźniona. Kolejną szansę na wyrównanie miała Maja Kuleczka. Bramkarka AWF źle oceniła sytuację i zbyt wcześnie wyszła z bramki, ale zawodniczka z Poznania nie zdołała wykorzystać błędu Klaudii Kowalskiej.

Na początku drugiej połowy spotkania początkowo przeważała drużyna z Warszawy. Annie Furmaniak udało się wyłuskać piłkę w pobliżu bramki UAM Poznań, ale jej strzał obroniła Dominika Dewicka. Po chwili odbitą piłkę próbowała dobić Magdalena Zduńczyk, ale znów górą była bramkarka UAM Poznań. Wynik nie uległ zmianie aż do 33 minuty. Pola Jakubowska zdołała przechwycić piłkę Laurze Czudzińskiej i podać do Natalii Olszowskiej, która po raz trzeci pokonała strzegącą bramki UAM Poznań Dominikę Dewicką. Zawodniczki z Poznania nie potrafiły przełamać szczelnej obrony AWFu. W 36 minucie o czas poprosił trener gospodyń Wojciech Weiss. Na 2 minuty przed końcem spotkania drużyna z Warszawy otrzymała piąte przewinienie, co wymusiło ostrożniejszą grę w obronie. W samej końcówce poznanianki niejednokrotnie wznawiały grę z rzutu rożnego, ale przy m.in. dobrej dyspozycji Klaudii Kowalskiej w bramce AWFu, nie zdołały już nic zmienić.

Drużyna AZS AWF Warszawa swoim zwycięstwem potwierdziła, że nie przez przypadek jest aktualnym liderem grupy północnej i podobnie jak przed rokiem zdołała wywieźć z Poznania cenne 3 punkty.