Zwycięstwo Chelsea w emocjonującym starciu na Stamford Bridge!

Środowe zmagania w grupie D zakończył mecz Chelsea z Realem Madryt. Mistrzynie Anglii wygrały przy swojej publiczności i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek.

Gospodynie od samego początku usiłowały narzucić swój styl gry. Po pięciu minutach stworzyły sobie pierwszą klarowną sytuację jednak, Mylene Chavas obroniła uderzenie Erin Cuthbert. W kolejnych minutach zawodniczki z niebieskiej części Londynu kilkukrotnie zmuszały golkiperkę Realu do interwencji, zaś debiutująca w rozgrywkach Ligi Mistrzyń Hannah Hampton nie miała za wiele pracy.

W 11 minucie Guro Reiten zaskoczyła centrostrzałem, jednak Chevas interweniowała w porę, a Sofie Svava wybiła futbolówkę poza plac gry.

W 23 minucie Real stworzył pierwsze realne zagrożenie pod polem karnym Chelsea. Maite Oroz zdecydowała się na strzał z dystansu, lecz Ashley Lawrence wykazała się przytomną interwencją w polu karnym. Kilka minut później Linda Caicedo próbowała przełamać londyńską defensywę, jednak golkiperka Chelsea bezproblemowo zatrzymała jej uderzenie.

W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy zawodniczki The Blues podjęły się kilku naprawdę dobrych prób. Skruszyć madrycki mur próbowały chociażby: Niamh Charles, Erin Cuthbert czy Mia Fishel, jednak bezskutecznie i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po gwizdku Catariny Fereiry na drugą część spotkania obraz gry nie uległ zmianie – to gospodynie utrzymywały się przy piłce i tworzyły okazje bramkowe. Po upływie siedemnastu minut Hayley Raso sfaulowała Niamh Charles we własnej ,,16”, co poskutkowało rzutem karnym dla Chelsea. Guro Reiten nie dała szans Mylenie Chevas strzałem w prawy dolny róg. Podopieczne Emmy Hayes wyszły na prowadzenie.

Strata bramki nieco podrażniła przyjezdne, które coraz częściej bywały na połowie mistrzyń Anglii. W 68 minucie zdobyły bramkę na 1-1. Caroline Moller posłała długie podanie w stronę wbiegającej w pole karne Hayley Raso. Golkiperka Chelsea obroniła strzał reprezentantki Australii, jednak była bez szans przy dobitce niepilnowanej Athney del Castillo.

Zaledwie minutę później Chelsea ponownie wyszło na prowadzenie. Golkiperka ,,Królewskich” wbiła futbolówkę do własnej siatki po strzale Erin Cuthbert. Wynik nie uległ już zmianie, choć podopieczne Emmy Hayes miały okazje do podwyższenia wyniku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Po 5. kolejkach w grupie D przewodzi Chelsea, które dzisiejszym zwycięstwem zapewniło sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek. Real zaś zamyka tabelę z dorobkiem jednego punktu. Sprawa awansu z drugiego miejsca rozegra się pomiędzy BK Hacken a Paris FC. Przed ostatnią kolejką w lepszej sytuacji są Szwedki, które uzbierały dotychczas osiem oczek i są drugie w tabeli. W bezpośrednim pojedynku tych ekip padł dzisiaj bezbramkowy remis.

Chelsea – Real Madryt 2:1 (0:0)
Reiten 62′, Chevas 70′ (sam)- Castillo 69′

Chelsea: Hannah Hampton – Niamh Charles, Jess Carter, Kadeisha Buchanan, Ashley Lawrence, Melanie Leupolz, Erin Cuthbert (C), Guro Reiten, Fran Kirby (76′ Sjoeke Nusken), Johanna Rytting Kaneryd (76′ Agnes Beever – Jones), Mia Fishel (46′ Lauren James)

Trenerka: Emma Hayes

Real: Mylene Chavas – Kenti Robles (86′ Olaya Rodriguez) , Ivana Andres (C), Kathellen Sousa, Sofie Svava, Teresa Abelleira (70′ Freya Olofsson), Claudia Zornoza, Hayley Raso, Linda Caceido (46′ Athnea del Castillo), Maite Oroz (86′ Oihane Hernandez), Caroline Moller (70′ Naomie Feller)

Trener: Alberto Toril