Zwycięstwo Niemek po szalonym meczu w Linz

W drugim meczu grupy A4 kwalifikacji do mistrzostw Europy reprezentacja Niemiec wygrała 3:2 z reprezentacją Austrii.

Austria otworzyła wynik meczu już w 8. minucie za sprawą Eileen Campbell, która wykorzystała karygodny błąd niemieckiej defensywy. Zaledwie dziewięć minut później ta sama zawodniczka podwyższyła rezultat na 2:0. Z upływem czasu gra coraz częściej toczyła się pod bramką gospodyń, a Niemki zdołały zdobyć bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą. Na listę strzelczyń wpisała się Klara Buhl.

Reprezentacja Niemiec przystąpiła do drugiej połowy z dwoma zmianami w składzie: Laura Freigang zmieniła Sydney Lohmann, a w miejsce Sary Doorsoun pojawiła się Bibiane Solano, dla której był to debiut w drużynie narodowej. Po trzynastu minutach gry zapisała się w protokole meczowym z powodu żółtej kartki. Zespół prowadzony przez Horsta Hrubescha wyszedł na drugą połowę z niezwykle bojowym nastawieniem i już trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu wyrównał na 2:2. Do siatki ponownie trafiła Klara Buhl, a drugą asystę zanotowała Sjoeke Nusken. Druga połowa przebiegała pod dyktando wicemistrzyń Europy, które w 64. minucie wyszły na prowadzenie za sprawą Giulii Gwinn, która nie pomyliła się z jedenastu metrów. Przez resztę spotkania Niemki stworzyły sobie kilka dogodnych okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie.

W następnej serii gier Austria zmierzy się z reprezentacją Polski, a Niemki podejmą u siebie Islandię.