1 Liga: Zwycięstwo Rekordu Bielsko-Biała na zakończenie kolejki

W spotkaniu zamykającym piątą serie spotkań 1. Ligi, Rekord Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe Trójkę Staszkówkę/Jelna 3:1.

W pierwszej połowie widzowie zgromadzeni na stadionie nie zobaczyli bramek. Wynik spotkania cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania otworzyła Karolina Czyż, która wykorzystała dośrodkowanie Katarzyny Moskały. Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa, bo już w 53. minucie Paulina Tomasiak wykorzystała błąd jednej z zawodniczek Rekordu, która straciła piłkę na własnej połowie i pognała na bramkę rywalek kończąc rajd uderzeniem, którego nie zdołała obronić Majewska. Po stracie bramki zespół z południa Polski zaatakował i jeden ze strzałów w wykonaniu wicelidera tabeli został zatrzymany ręką przez zawodniczkę Trójki co wyłapała sędzina tego spotkania wskazując na rzut karny, który wykorzystała Magdalena Knysak. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rywalki dobiła Moskała.

1.Liga – 5.kolejka
Trójka Staszkówka/Jelna – Rekord Bielsko-Biała 1:3 (1:1)
Tomasiak 53′ – Czyż 49′, Knysak 66′(k), Moskała 86′

Rekord: Majewska – Skolarz, Polnik, Knysak, Pietrzyk, Madeja (46. Czyż), Rosak, Włodarczyk, Nowacka (75. Palichleb), Moskała, Chóras (29. Nowak)

Powiedziały po meczu:

Ciężko się grało w tym meczu ze względu na bardzo twarde boisko, na którym nie miałyśmy możliwość swobodnego rozgrywania piłki. Przeciwniczki silne fizycznie nie ułatwiały nam zadania długimi piłkami za linie obrony. Dopiero druga połowa i delikatna roszada w składzie spowodowała, że dochodziłyśmy do groźniejszych sytuacji czego rezultatem były bramki po kontrach – Magdalena Knysak (Rekord Bielsko-Biała).

Wygrana na bardzo trudnym terenie. Pierwsza połowa bardziej chaotyczna z obu stron. Trudno się rozgrywało piłkę od tyłu ponieważ boisko nam na to nie pozwalało. W drugiej części udało nam się bardziej kontrolować mecz aczkolwiek gospodynie nie dawały za wygrana. Na szczęście wynik końcowy jak najbardziej nas cieszy i myślę że zasłużony – Katarzyna Moskała (Rekord Bielsko-Biała).

Podsumowując mecz uważam, że jako drużyna zostawiłyśmy dużo zdrowia i serca do walki na boisku, które niestety należało do tych utrudniających grę w piłkę nożną. W pierwszej połowie musząc dostosować się do panujących warunków obrałyśmy inny styl gry niż ten, który preferujemy. W drugiej połowie poprawiłyśmy co trzeba było, a to przełożyło się na zdobycie bramek. Jestem dumna z tego jak zagrałyśmy, pokazując charakter na boisku z niełatwym przeciwnikiem. Cieszę się, że jako drużyna zapracowałyśmy dzisiaj na to aby wywieźć stąd 3 punkty – Magdalena Skolarz (Reord Bielsko-Biała)