16 goli w sparingu Medyka Konin, trzecioligowiec rozbity

Medyk POLOmarket Konin ma tego lata zaplanowane zgrupowanie na Litwie, gdzie rozegra dwa sparingi z najlepszym klubem tego kraju – FK Gintra Universitetas. W drodze za naszą północno-wschodnią granicę podopiecznie Romana Jaszczaka stawiły się jeszcze na Podlasiu, gdzie aż 16:0 rozgromiły Forty Piątnica.

Mecz trwał 90 minut, lecz został podzielony na tercje, każda po pół godziny. Już w 2. minucie koninianki wyszły na prowadzenie za sprawą gola Karlīny Miksone. Nie minął kwadrans od pierwszego trafienia, a prowadzenie Medyka podwyższyła Monika Mierzejewska. Po kolejnych 180 sekundach było już 3:0 dla przyjezdnych. Na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Sikora. Pierwsza tercja została zakończona rezultatem 4:0, bowiem jeszcze przed przerwą z gola cieszyć się mogła sprowadzona tego lata Patrycja Ziemba.

Strzelanie w drugiej części sparingu rozpoczęła Hanna Skryhanava i to ona okazała się najskuteczniejszą zawodniczką tego starcia. Młoda Białorusinka grająca od kilku miesięcy w Medyku mecz z Fortami Piątnica zakończyła bowiem z czterema golami. Hat-trickami popisały się zresztą również Karlīna Miksone i Patrycja Sikora. Pozyskana po odejściu z Pogoni Szczecin Ziemba dwukrotnie trafiła natomiast do siatki.

W ostatniej tercji, w której podobnie jak w drugiej odsłonie padło sześć goli, futbolówkę w siatce zdołały również umieścić Oliwia Jaśniak, Anastasija Ročāne i Natasza Krupa.

Medyk zaprezentował efektowną skuteczność przeciwko trzecioligowcowi, lecz prawdziwa weryfikacja przyjdzie 14 i 17 lipca, kiedy koninianki rozegrają na wyjeździe dwa sparingi z mistrzyniami Litwy.