Austria nadal w walce o wyjście z grupy angielskiego Euro

Obie ekipy pierwsze spotkania przegrały. Dziś więc mogliśmy spodziewać się meczu “na noże”. Zwycięstwo przedłużało szanse na awans do kolejnej fazy Euro. Ten fakt lepiej zniosły Austriaczki, które wygrały 2:0 z Irlandią Północną i nadal liczą się w walce o kolejną fazę angielskiego turnieju.

Austriaczki weszły lepiej w mecz i odważniej atakowały bramkę Jacqueline Burns. Ale defensywa Irlandii Północnej grała z zimna krwią i nie dopuszczała do wielkiego zagrożenia, często blokując lub po prostu oddalając dalekimi wybiciami piłkę w okolicę środka boiska w Southampton.

W 19. minucie podopieczne Irene Fuhrmann wykonywały rzut wolny z narożnika pola karnego. Dobrze uderzyła Sara Puntigam, piłkę na piątym metrze trąciła Katharina Schiechtl i zdobyła pierwszą bramkę tego popołudnia. Była to jednocześnie pierwsza poważna akcja Austrii w kierunku bramki przeciwniczek.

Jeszcze przed przerwą błąd wybicia piłki popełniła Burns i po strzale Barbary Dunst, sporo musiała się napracować północnoirlandzka bramkarka, by piłkę sparować na poprzeczkę. Na wysokości zadania stanęły także defensorki, które szybko oddaliły piłkę z okolic pola karnego.

Druga część meczu nie była spektakularna. Niżej notowana Irlandia Północna robiła co mogła, by zagrozić bramce strzeżonej przez Manuelę Zinsberger, ale ich ataki były wolne, lub kończyły się dwadzieścia – dwadzieścia pięć metrów od jej bramki.

Z biegiem czasu ofensywne zapędy były coraz częstsze, ale wyniku na tablicy na korzyść wyspiarek to nie zmieniło. A to sprawia, że mecz Irlandii Północnej z Anglią będzie ostatnim dla podopiecznych Kenny Shiels na Euro 2022.

Austria przedłużyła swoje szanse na grę dalej, dokładając bramkę w 88. minucie. W pole karne przedarła się Katharina Naschenweng i silnym strzałem pokonała Burns, ustalając wynik spotkania.

Jako ciekawostkę tego meczu można powiedzieć, że przez wymianę sędziów pomiędzy UEFĄ a CONMEBOL dziś rozjemcą spotkania była Wenezuelka Emikar Caldera Barrera, której pomagały na liniach jej koleżanka z Wenezueli Migdalia Rodriguez Chirino oraz Kolumbijka Mary Blanco Bolivar.