Ważne zwycięstwo Łodzianek

TME UKS SMS wykonał kolejny krok w stronę podium końcowej klasyfikacji Ekstraligi kobiet i pokonał zespół AP LOTOS Gdańsk 1:0.

W 23. minucie meczu Daria Kurzawa podała do Anny Rędzi, a ta uruchomiła Klaudię Jedlińską, która po wbiegnięciu w pole karne zdecydowała się na strzał. Był on jednak za słaby i spokojnie poradziła z nim sobie Emilia Krajewska. Zawodniczki grały z dużą niedokładnością i kolejna godna odnotowania sytuacja bramkową miała miejsce w 36. minucie meczu, kiedy Aneta Plotzka egzekwowała rzut wolny. Defensorka zespołu z Gdańska zdecydowała się na bezpośredni strzał, ale piłka powędrowała nad bramką Oliwii Szperkowskiej.

W 55. Rędzia oddała niecelny strzał na bramkę Magdy Kołacz. Pięć minut później Rędzia celnie wrzuciła piłkę w pole karne, a tam Klaudia Jedlińska nie miała problemu ze zdobyciem bramki z kilku metrów. W 62. minucie strzelała Rędzia, ale jej strzał obroniła Kołacz. W 71. minucie na trzydziestym metrze straciła piłkę Alicja Sokołowska i stworzyło to możliwość Klaudii Słowińskiej na oddanie strzału, lecz piłkarce przyjezdnych zabrakło skuteczności. W 81. minucie kibice wreszcie mogli zobaczyć celny strzał. Adriana Achcińska próbowała jednak bezskutecznie zaskoczyć Kołacz strzałem przy słupku. Łodzianki próbowały jeszcze strzelić drugą bramkę, ale nadal brakowało skuteczności i spotkanie zakończyło się nieznaczną ich  wygraną