Podsumowanie piątkowych meczów towarzyskich, faworyci nie zawiedli

Zgrupowania reprezentacji narodowych trwają w najlepsze, rozegrano wiele ciekawych spotkań towarzyskich, swój mecz zagrały nasze najbliższe rywalki – Czeszki.

Obecne mistrzynie świata w pierwszym meczu piątku, nie zawiodły i pokonały 1:0 – Portugalię. Megan Rapinoe i spółka z problemami pokonały przeciwniczki bo pierwszą bramkę udało im się strzelić dopiero w 76 minucie. Na listę strzelców wpisała się Samantha Mewis w przeszłości zawodniczka Manchesteru City.

USA – Portugalia 1:0 (0:0)
76′ Mewis

Nasze najbliższe rywalki – Czeszki, rozegrały kolejne spotkanie, tym razem bezbramkowo zremisowały z reprezentacją Kanady. Był to mecz pod dyktando Kanadyjek, o tym świadczy m.i.n posiadanie piłki na korzyść Kanady (60% do 40%), czy też sytuacje bramkowe. Kanada wyprowadziła 20 sytuacji bramkowych a Czechy zaledwie dwie.

Kanada – Czechy 0:0

Nasza reprezentacja na hiszpańskich boiskach rozegrała mecz towarzyski z Finlandią, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ

Polska – Finlandia 2:2 (0:2)
23′ Summanen, 24′ Klabis (samobój) – 58′ Grabowska, 77′ Pajor

Niesamowity mecz miał miejsce w stolicy Islandii gdzie gospodynie podjęły Irlandię. W całym meczu padło aż pięć bramek. Islandki strzeliły aż 3 bramki w I połowie, za to w II połowie straciły dwie.

Islandia – Irlandia 3:2 (3:0)
11′ Albertsdóttir, 14′ Jónsdóttir, 39′ Brynjarsdóttir – 50′ Payne, 90+2 Barrett

Ostatnim meczem rozgrywanym w piątek, było spotkanie Brazylii z Rosją i tu bez żadnych zaskoczeń, Brazylia pewnie wygrała 3:0 z Martą na czele.

Brazylia – Rosja 3:0 (1:0)
42′ 64′ Bruna, 81′ Andressa