„Nie byłyśmy stawiane w roli faworyta do wygrania tych mistrzostw jednak z meczu na mecz okazaliśmy się „czarnym koniem” mistrzostw- Jessica Ludwiczak dla KobiecyFutbol.pl

AWF Katowice został mistrzem Akademickich Mistrzostw Polski na trawie, które odbyły się 6-9. czerwca w Szczecinie. Śląska drużyna w wielkim finale po rzutach karnych pokonała Poznański UAM. Trzecie miejsce zdobyły zawodniczki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Kasandra Parczewska z AWF Katowice została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw ,z  kolei tytuł najlepszej bramkarki powędrował do Dominiki Dewickiej z UAM Poznań.  Królową strzelczyń z 11 bramkami została Agnieszka Derus  z PWSZ Tarnów

W obecnym sezonie w mistrzostwach, startowało 16 drużyn wiec w porównaniu do zeszłego roku tegoroczne ampy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

O podsumowanie poprosiliśmy Jessicę Ludwiczak bramkarkę AWF-u Katowice – My jako AWF Katowice na początku na pewno nie byłyśmy stawiane w roli faworyta do wygrania tych mistrzostw jednak z meczu na mecz okazaliśmy się „czarnym koniem” tych mistrzostw. Już w grupie i to na mecz otwarcia miałyśmy bardzo ciężki mecz ze Szczecinem i różnicą 2 bramek wyszłyśmy z 2 miejsca w grupie przez co trafiliśmy na uczelnie z Tarnowa, po wyjściu z grupy już żaden mecz nie był łatwy, przede wszystkim dlatego, ze miałyśmy już tylko 2 osoby na zmianę a gra w takim słońcu po 50 minut była bardzo wyczerpująca, moim zdaniem w każdym z tych meczów do finału to my utrzymywaliśmy się przy piłce, finał był ciężki i dla nas i dla Poznania bo obie ekipy były już bardzo zmęczone, przez co moim zdaniem ani my ani one nie zdecydowałyśmy się na agresywny atak, sam mecz i dogrywka należał do bardzo wyrównanych, jednak w karnych okazaliśmy się lepszym zespołem. Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo ponieważ o ile dobrze pamiętam przez ostatnie lata AWF w Katowicach nie zdobywał medalu w rozgrywkach piłki nożnej kobiet czy futsalu.