Słomniczanka Słomniki na zwycięsko z bielskim Rekordem

Emocjonujące mecz obserwowaliśmy na hali w Słomnnikach, gdzie miejscowa Słomniczanka po ciekawym starciu pokonała mocny zespół Rekordu Bielsko-Biała wynikiem 3:0.

Już w 1. minucie spotkania Rekord miał bardzo dogodną sytuację do zdobycia gola. Rajd po przejęciu prawą stroną boiska przeprowadziła Katarzyna Moskała, następnie zagrała do Wiktorii Nowak, która podała Laury Kłębek. Zawodniczka w 100 procentowej okazji z bliskiej odległości minimalnie chybiła obok bramki. UEK nie pozostawał dłużny i również tworzył swoje akcje ofensywne, jednak rekordzistki mądrze się broniły. Podczas pierwszych ośmiu minut to Słomniczanka przeważała`, a w 9. minucie dobrą sytuację miała Natalia Malota, jednak strzałem z głowy nie trafiła w obręb bramki. Dwie minuty później pod bramką Rekordu zrobiło się naprawdę gorąco. Piłkę z sam na sam wybroniła Klaudia Ciupa i od razu zagrała do napastniczek, dzięki czemu rekordzistki wyprowadziły kontrę. Za to już po kolejnej minucie gospodynie wyszły na prowadzenie. Świetny strzał oddała Malota, a Ciupa nie miała w tej sytuacji nie miała szans na skuteczną obronę i w Słomnikach mieliśmy 1:0. Po tym golu zawodniczki z województwa śląskiego prowadziły szybkie ataki, aby wyrównać stan rywalizacji. 16 minuta przyniosła groźną sytuację dla UEK-u, a sam na sam wyszła Julia Szostak, w tej sytuacji ponownie skutecznie interweniowała bramkarka Rekordu. Dwie dobre szanse na wyrównanie w 18. minucie miała Nowak, której strzały w obydwu sytuacja dobrze broniła Wioletta Myjak. Więcej korzystnych sytuacji w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy i to podopieczne trenera Krzysztofa Kusia na przerwę schodziły zwycięsko.

Od początku drugiej części spotkania obserwowaliśmy ofensywne widowisko z obydwu stron. Świetną interwencją w 21. minucie popisała się Ciupa, po równie dobrym strzale w wykonaniu Katarzyny Włodarczyk. Podczas kolejnych minut spotkania futsalistki ze Słomnik coraz to bardziej napierały na bramkę Rekordu. W siódmej minucie spotkania byliśmy świadkami dwubramkowego prowadzenia zespołu ze Słomnik. Tym razem niefortunnie do własnej bramki skierowała Knysak. Już w kolejnej minucie Słomniczanka strzeliła trzeciego gola. Włodarczyk otrzymała piłkę przed bramkarką Rekordu i ze stoickim spokojem mocnym strzałem zaliczyła trafienie. Po trzecim trafieniu Słomniczanka nie przestawała atakować i cały czas dążyła do zdobycia czwartego gola. Rekord próbował atakować, jednak bardzo nieumiejętnie. Mocne uderzenie w 16. minucie oddała Magdalena Knysak. Ta sama zawodniczka podeszła również do przedłużonego rzutu karnego, którego w 18. minucie przestrzeliła, trafiając w słupek. W 20. minucie Knyska ponownie podeszła do przedłużonego rzutu karnego i znowu nie trafiła, a tym razem interweniowała Myjak. Po drugiej stronie boiska również zobaczyliśmy przedłużony rzut karny, który nie trafiła Szostak, po interwencji Ciupy. Kolejnych goli w spotkaniu już nie zobaczyliśmy i to AZS UEK wychodzi z wygraną z meczu Rekordem Bielsko-Biała.