Podsumowanie Ligi Mistrzyń [ŚRODA]

W ramach 2.kolejki Ligi Mistrzyń w grupie A poza omówioną już potyczką Slavii Praga z Vfl Wolfsburg mierzyły się także AS Roma ze austriackim St.Polten. Zaś w grupie B Chelsea gościła u siebie albańską Vllaznię, a w hitowym starciu Real Madryt podejmował PSG.

Gospodynie z Austrii zdecydowanie nie były stawiane w roli faworytek z wicemistrzyniami Włoch. I od samego początku w głównej mierze musiały odpierać ataki rywalek. Jednak w 30. minucie otrzymały one rzut karny, który wykorzystała Jaśmin Eder. Do przerwy mieliśmy więc zaskakujące 1:0 dla St. Polten.
Na samym początku drugiej połowy austriacki zespół zaskoczył ponownie, tym razem autorką trafienia była Rita Schumacher. Gdy  wydawało się, że jesteśmy naprawdę blisko sensacji, AS Roma włączyła najwyższy bieg. W przeciągu dwunastu minut za sprawą dubletu Giugliano oraz trafień Giacinti i Lazaro przyjezdne wyszły na prowadzenie 2:4. Na nic zdało się jeszcze kontaktowe trafienie Mikołajowej. Mimo ambitnej walki St. Polten uległo rywalkom z Rzymu 3:4.

Równolegle miało miejsce spotkanie w Madrycie, gdzie Real gościł ekipę PSG. Od początku spotkanie to było niezwykle wyrównane i obie drużyny naprzemiennie stwarzały sobie dogodne okazje. Wydaje się jednak, że bardziej klarowne kreowały piłkarki z Paryża.
W drugiej części gry obraz rywalizacji znacznie się nie zmienił. Po stronie przyjezdnych najlepsze okazje marnowała Dianę, zaś gospodyniom często niepewnymi interwencjami okazje do poprawek prezentowała Sarah Bouhaddi. Ostatecznie jednak żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W drugim meczu grupy B Chelsea gościła skazywaną na pożarcie Vllaznię. I rzeczywiście, od pierwszej minuty jasne było, że ta potyczka będzie miała do bólu jednostronny przebieg. Worek z bramkami w 10. minucie otworzyła Sam Kerr, która niespełna pół godziny później podwyższyła na 2:0. Chwilę po niej wynik poprawiła Pernille Harder i do przerwy piłkarki schodziły z trzybramkową przewagą.
Drugie 45 minut to tylko przypieczętowanie absolutnej dominacji ze strony angielskiej drużyny. W 57. minucie Australijka skompletowała hat-trick, by po kolejnych trzech minutach cieszyć się z czwartego gola. Ostatecznie z hat-trickiem mecz ten zakończyła jeszcze Harder, a swoją cegiełkę do ostatecznego rezultatu dołożyła zmienniczka, Katerina Svitkova. 8:0 i komplet punktów w “grupie śmierci”.

Liga Mistrzyń – faza grupowa – 2. kolejka

SKN St. Polten – AS Roma 3:4
30′ Eder, 47′ Schumacher, 89′ Mikolajova – 75′, 80′ Giugliano, 77′ Giacinti, 87′ Lazaro
Real Madryt – PSG 0:0
Chelsea FC – Vllaznia 8:0
10′, 37′, 57′, 60′ Kerr, 38′, 72′, 88′ Harder, 78′ Svitkova