Adriana Achcińska już po operacji

Wczoraj TUTAJ pisaliśmy, że Adriana Achcińska będzie pauzowała w najbliższych miesiącach. Reprezentantka Polski dzisiaj przeszła w Niemczech operację.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że 20-letnia pomocniczka zabiegowi poddała się w mieście, w którym występuje od roku. W Kolonii Adriana Achcińska przeszła rekonstrukcję zerwanych więzadeł w stawie skokowym. Zabieg ten wykluczy zawodniczkę FC Köln z gry na kilka najbliższych miesięcy. Polka straci na pewno znaczną część sezonu we Frauen Bundeslidze.

Achcińska za naszą zachodnią granicą występuje od roku. “Kozły” wzmocniła po trzyletnim pobycie w SMS-ie Łódź, który opuściła po zdobyciu wicemistrzostwa Polski. 

W ubiegłym sezonie 20-latka rozegrała 19 meczów na poziomie niemieckiej Bundesligi. Udało jej się w tych rozgrywkach zanotować już asystę, lecz wciąż młoda Polka czeka na premierowe trafienie w jednej z najlepszych lig Europy. Zespół z Kolonii w minionym sezonie grał jako beniaminek niemieckiej elity. Po komplecie 22 kolejek podopieczne Sashy Glassa zakończyły zmagania ligowe na 8. miejscu w tabeli. “Kozły” miały spokojną, dziewięciopunktową przewagę nad przedostatnim SC Sand, które spadło z Bundesligi.

FC Köln nowy sezon rozpocznie dokładnie za miesiąc – 18 września. W 1. kolejce przeciwniczkami zespołu Adriany Achcińskiej i Weroniki Zawistowskiej będzie TSG Hoffenheim.

Utalentowanej pomocniczki w związku z urazem zabrakło na liście piłkarek powołanych do reprezentacji Polski na wrześniowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata. Podopieczne Niny Patalon na początku przyszłego miesiąca zagrają na wyjeździe z Albanią oraz u siebie, w Lublinie z Kosowem.

Inne wiadomości

Liga MistrzyńNewsyPolki za granicąZagranica
Natalia Padilla-Bidas
Liga MistrzyńNewsyZagranica
TME SMS Łódź

Dodaj komenntarz