Agata Tarczyńska strzela z rzutu wolnego, Werder wysoko wygrywa w sparingu

W kolejnym przedsezonowym meczu gola strzeliła Agata Tarczyńska. Po ubiegłotygodniowych dwóch golach z SV Henstedt-Ulzburg, tym razem Polka trafiła do siatki Hamburgera SV. Werder Brema rozbił ekipę z północy aż 5:0.

Nasza rodaczka wybiegła w podstawowym składzie “Zielono-Białych”. Prowadzenie dała im natomiast po niespełna kwadransie gry Michelle Weiß. Ozdobą tego widowiska był z kolei niewątpliwie gol reprezentantki Polski. Agata Tarczyńska w 25. minucie podeszła do wykonania rzutu wolnego. Doświadczona atakująca popisała się celnym strzałem z 20 metrów, czym podwyższyła przewagę Werderu.

Na drugą połowę Tarczyńska już nie wyszła. Zamiast niej na plac gry weszła Christin Meyer i to właśnie 21-latka zmieniła wynik na 3:0 dla ekipy z Bremy. W 62. minucie dośrodkowanie z wolnego Margarity Gidion na swoje drugie w tym starciu trafienie zamieniła Meyer. Do asysty pomocniczka Werderu w końcówce dorzuciła też gola. Trafienie Gidion z 83. minuty ustaliło rezultat tego pojedynku. Przedstawicielki Bundesligi z ekipą, która niedawno była bliska awansu na jej zaplecze, wygrały aż 5:0.

Kolejny letni sparing ekipa z Bremy rozegra natomiast dokładnie za tydzień – w niedzielę, 21 sierpnia. Rywalkami drużyny Agaty Tarczyńskiej będzie inny występujący w Regionallidze klub – Union Berlin.

“Zielono-Białe” ligową kampanię 2022/2023 zainaugurują z kolei dopiero 16 września. W 1. kolejce Frauen Bundesligi będziemy świadkami “polskiego” meczu. Werder zmierzy się bowiem przed własną publicznością z Turbine Poczdam Martyny Wiankowskiej.