Wysoka wygrana Stomilanek w Częstochowie

Do Częstochowy przyjechała ekipa podrażniona brakiem awansu do Ekstraligi. Było to widać niemal od początku spotkania, w którym Stomilanki Olsztyn dominowały niemalże przez pełne 90 minut i wygrały 5:1.

Wynik dzisiejszego starcia otworzyła indywidualna akcja Katarzyny Kałużnej, która obsłużyła świetnym podaniem Alicję Sokołowską. Ta mocnym strzałem zza pola karnego pokonała bezradną Karolinę Szulc. Chwilę później Stomilanki miały rzut karny odgwizdany po zagraniu ręką w polu karnym Skry. Do piłki podeszła Gabriela Kędzia i podwyższyła rezultat na 2:0. Tuż  przed przerwą Skra złapała kontakt z przeciwnikiem po celnym uderzeniu Justyny Matusiak z rzutu wolnego.

Po zmianie stron przyjezdne szybko za sprawą Justyny Liberdy podwyższyły wynik. Niedługo później – 55. minucie Esther Sunday wykorzystała błąd w defensywie Skry i zdobyła swoją pierwszą  bramkę w polskiej lidze. Po kolejnych kilku minutach gospodynie były blisko zdobycia bramki, jednak piłka po strzale napastniczki z Częstochowy trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kingę Ptaszek. Wynik spotkania potężnym uderzeniem z okolic pola karnego zdobyła Adrianna Rosiak. Ustaliła ona tym samym wynik spotkania na 5:1. Zespół z Olsztyna pokazał, że powinien być w tym sezonie czołowym zespołem pierwszej ligi, a tym samym jednym z klubów, które będą liczyły się w walce o awans do Ekstraligi.

1. Liga – 1. kolejka
KS Skra Częstochowa – KKP Stomilanki Olsztyn 1:5 (1:2)
Matusiak 43′ – Sokołowska 29′, Kędzia 36′ (k), Libera 48′, Sunday 55, Rosiak 68′

Żółte kartki: Jelonek, Baszewska – Skrzypińska, Libera

Skra : Szulc – Baszewska, Liczko (73′ Dannheisig), Matusiak, Ozierańska(73′ Lulkowska), Wodarz, Kowalska, Pająk (Potegova 46′), Chudzik (86′ Kaim), Kohut (60′ Dubiel) Kytaeva

Stomilanki Olsztyn: Ptaszek – Kałużna (Korzec 82′), Silny, Taranowska (Krech 72′), Rosiak, Kędzia, Osjakowska (Czarnecka 87′), Libera, Sunday (Rabiega 82′), Skrzypińska (Olender 72′), Sokołowska

Inne wiadomości

InneNewsyPolki za granicąZagranica
Natalia Wróbel
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Agata Tarczyńska

Dodaj komenntarz