Martyna Wiankowska z czterema bramkami, festiwal strzelecki Turbine Poczdam

Martyna Wiankowska przed kilkoma dniami strzeliła swoją pierwszą bramkę w barwach Turbine Poczdam. Reprezentantka Polski kontynuowała dziś dobrą skuteczność w nowym klubie. 25-latka zanotowała cztery trafienia w wygranym 17:0 sparingu z amatorskim TSV Brand.

Piłkarki grające na poziomie Bezirksoberligi nie miały w rzeczywistości najmniejszych szans z czwartą siłą Frauen Bundesligi. Martyna Wiankowska wybiegła w pierwszym składzie zespołu spod Berlina. Był to zresztą drugi niedzielny sparing Turbine. Kilka godzin wcześniej niemiecki zespół przegrał 1:2 z austriackim First Vienna FC.

Przeciwko TSV Brand nie było już wątpliwości kto jest ekipą o kilka klas lepszą. Niesamowicie skuteczna była w tym pojedynku Pauline Deutsch. Obrończyni szybko otworzyła wynik celnym strzałem z rzutu karnego. Zaledwie 17-letnia piłkarka ten sparingowy mecz zakończyła mając na swoim koncie aż 8 goli.

Drugą najskuteczniejszą piłkarką ekipy z Poczdamu była w niedzielę Martyna Wiankowska. Była lewoskrzydłowa Czarnych Antrans Sosnowiec w pierwszej połowie cieszyła się z dwóch trafień. Po 45 minutach gry Turbine prowadziło już zresztą 9:0.

Po zmianie stron reprezentantka Polski dołożyła kolejne dwa trafienia. Żadna inna piłkarka prócz dwóch już wymienionych nie zdołała wpisać się na listę strzelczyń więcej niż raz. Do siatki trafiały również Jennifer Cramer, Alisa Grincenco, Noa Selimhodzic, Noemi Gentile, a nawet… bramkarka Turbine Poczdam, Anna Wellmann. To po jej golu swoim czwartym w tym pojedynku trafieniem wynik na 17:0 ustaliła Martyna Wiankowska.

Ekipa z okolic Berlina nowy sezon Bundesligi rozpocznie 16 września. Ich wyjazdowym rywalem będzie Werder Brema, w którego barwach tego lata skutecznością błyszczy Agata Tarczyńska.