fbpx

Akademiczki znalazły sposób na Orlen

AP Orlen gościł u siebie krakowskie akademiczki. Zajmujące trzecie miejsce zawodniczki z Gdańska były faworytkami tego spotkania. Jednak krakowianki sprawiły dużego psikusa i wywiozły punkty z Gdańska.
Początek  meczu należał do gospodyń, które starały się atakować bramkę krakowianek. Najbliżej strzelenia bramki była Olga Massombo, która dwukrotnie strzałami obijała poprzeczkę Karoliny Klabis. Z drugiej strony Joanna Krzyżanowska pięknym strzałem z 25 metrów również obiła poprzeczkę bramki Marty Michlewicz. W 24 minucie  po zamieszaniu w polu karnym Julia Bińkowska strzałem głową przelobowała bramkarkę Orlenu i akademiczki niespodziewanie objęły prowadzenie. W odpowiedzi wyróżniająca się Olga Massombo próbowała strzelać głową, jednak fenomenalną interwencją popisała się Karolina Klabis. Mimo kilku prób ze strony Orlenu wynik do przerwy nie zmienił się i gdańszczanki schodziły na przerwę, przegrywając 0:1.
Na drugą połowę w obu zespołach nie wyszły już Paulina Guzik i Ewelina Piórkowska. W ich miejsce pojawiły się Aleksandra Pleban i Jagoda Szewczuk. Obraz gry nie zmienił się, Orlen atakował, ale ich ataki nie przynosiły skutku. W 61 minucie trener Borkowski postanowił zagrać va bank i wprowadził aż trzy zawodniczki. Na murawie pojawiły się Julia Formela, Georgina Aoyem i Klaudia Dymińska. Chwilę później Georgina Aoyem zmarnowała fenomenalną sytuację pod bramką Karoliny Klabis. Mimo przewagi z biegiem upływających minut Orlen grał coraz bardziej nerwowo. W 87 minucie po wrzutce Zimeckiej piłkę musnęła Aoyem i piłka minęła Klabis. Jednak Magdalena Dragunowicz zachowała trzeźwość umysł i wybiła piłkę z linii bramkowej, ratując swój zespół od utraty bramki.  Krakowianki odnoszą pierwsze zwycięstwo, a Orlen zalicza pierwszą porażkę w sezonie.

6 kolejka Orlen Ekstraligi
AP Orlen Gdańsk-AZS UJ Kraków 0:1 (0:1)
Bińkowska 24′
Żółta kartka: Klabis (gra na czas)


Orlen:
Michlewicz – Piórkowska (46′ Szewczuk), Dabney (62′ Fornela), Massombo, Stanford, Kołodziejek (80′ Łapińska), Siwińska, Skrzypczyk (62′ Dymińska), Zimecka, Tarnawska (62′ Aoyem), Kirsch-Downs
UJ:
Klabis – Prochowska (71′ Romuzga), Mordel (78′ Bartosiewicz), Zapała, Dyśkowska (90+6′ Sivakova) , Guzik (46′ Pleban), Krzyżanowska, Bińkowska (78′ Sroka), Malinowska, Wójcik, Dragunowicz

Other Articles

I ligaNewsyPolska
NewsyPolska

Comments (1)

  1. Super, że wreszcie opus orzebiegu meczu. Ale zdjęcie mało adekwatne do artykułu…

Leave a Reply