Orlen I liga: HydroTruck nagrodzony za walkę do końcowego gwizdka!

W 5. kolejce Orlen I ligi rozegranej w dniach 16-17 września HydroTruck Radom przegrał trzecie spotkanie z rzędu, ulegając na wyjeździe Lechowi Poznań UAM 0:2. Przerwa reprezentacyjna była więc radomiankom bardzo potrzebna, wszyscy sympatycy zespołu z Mazowsza z pewnością liczyli na komplet punktów w dzisiejszym domowym pojedynku z UKS-em 3 Weronica Staszkówka Jelna, przełamanie było potrzebne radomiankom jak tlen. Dzisiejsze rywalki jeszcze w tym sezonie nie zaznały goryczy porażki i bez wątpienia z zamiarem przedłużenia tej świetnej passy przyjechały dzisiaj do Radomia.

Drużyna z Radomia po trzech meczach z rzędu przegranych przed przerwą na mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów, za wszelką cenę musiała dzisiaj zdobyć trzy punkty, aby wyjść z kryzysu. Spotkanie było bardzo ważne dla gospodyń, wszyscy sympatycy HydroTrucku liczyli na to, że dobrze przepracowane ostatnie dwa tygodnie przyniosą oczekiwane efekty w starciu z UKS-em 3 Weronicą Staszkówka Jelna. Dzisiejsze przeciwniczki od początku sezonu prezentują jednak bardzo wysoką, równą formę i pokonanie ich będzie nie lada wyzwaniem.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla radomianek, które wyszły na prowadzenie już w 6. minucie spotkania po trafieniu Maryny Pohribniak. Zaledwie dziesięć minut później UKS 3 doprowadził do wyrównania, radość HydroTrucku nie trwała więc zbyt długo. Miejscowy zespół nie zamierzał składać broni i w 39. minucie gry po bramce autorstwa Pauliny Oleksiak wyszedł na upragnione prowadzenie. Radomianki nie zdołały jednak dowieźć korzystnego wyniku do końca pierwszej części gry i tuż przed przerwą zespół przyjezdny doprowadził do wyrównania wyniku.
Po zmianie stron gry oba zespoły miały więc jednakowe szanse na zdobycie kompletu punktów, oba zespoły walczyły o zgoła odmienne cele – Radom musiał przerwać fatalną serię, Staszkówka Jelna chciała podtrzymać fantastyczną formę prezentowaną od początku sezonu. Zaledwie sześć minut po gwizdku Patrycji Turczyn na rozpoczęcie drugich czterdziestu pięciu minut spotkania, zespół UKS-u 3 Weronica Staszkówka Jelna wyszedł na prowadzenie, które utrzymał prawie do końca spotkania, prawie… W 90. minucie gry bohaterką zespołu z Radomia okazała się Wioleta Tkaczyk, która zapewniła swojemu zespołowi jakże cenny remis. Zdobyty punkt z tak trudnymi przeciwniczkami z pewnością może dodać wiele pewności siebie piłkarkom HydroTrucku i wlać nadzieję w serca przed kolejnymi meczami. Remis ten szczególną wartość zyskuje, kiedy uświadomimy sobie, że od pewnego momentu w bramce HydroTrucku mogliśmy oglądać zawodniczkę na co dzień występującą w polu, coś niesamowitego!

W Radomiu wprawdzie nie mogą na swoim koncie dopisać trzech punktów, ale remis wyszarpany po bramce w ostatnich minutach spotkania z wyżej notowanymi rywalkami, z pewnością daje nadzieję przed kolejnymi ligowymi potyczkami. UKS 3 Weronica przedłuża swoją serię gier bez porażki, do swojego dorobku dokłada dziś kolejny punkt, można z pewnością powiedzieć – tylko jeden punkt. Zespół z południa Polski może czuć dzisiaj bardzo duży niedosyt, zwycięstwo było już właściwie w kieszeni, wymknęło się w ostatnich fragmentach spotkania…

W siódmej kolejce sezonu 2023/2024 Orlen I ligi HydroTruck Radom zmierzy się na wyjeździe z 1 KS Ślęzą Wrocław, w stolicy Dolnego Śląska o punkty będzie z pewnością bardzo ciężko. UKS 3 rozegra spotkanie na własnym obiekcie, podejmując SWD Wodzisław Śląski i stanie przed dużą szansą kontynuowania serii gier bez porażki.