Centralna Liga Juniorek U-18: UKS SMS górą w meczu na szczycie

W dzisiejszym najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Centralnej Ligi Juniorek U-18 na przeciwko niepokonanych Diamentów Warszawa stanął UKS SMS Łódź, który na pewno był podrażniony po porażce w Bydgoszczy ze Sportisem KKP i nie chciał stracić kontaktu z czołówką tabeli.

W 11. minucie spotkania mogło być 1:0. Po ziemi z bocznej strefy boiska podała Gabriela Fesinger do Oliwii Bałdygi, a ta uderzyła w poprzeczkę. W 18. minucie po prostopadłym podaniu Klaudii Maciejko w boczną siatkę trafiła Oliwia Stachurska. Chwile później Stachurska znalazła się w podobnej sytuacji i z ostrego kąta zdobyła bramkę na 1:0. Ten wynik długo się nie utrzymał, bo do siatki po szybkim ataku trafiła Maciejko. W 33. minucie przed szansą stanęła Fesinger, ale przeniosła piłkę nad poprzeczką. Niepokonany jak dotąd zespół Diamentów nie tworzył sobie dobrych sytuacji strzeleckich i rzadko przenosiły się pod bramkę UKS SMS.

Pierwsze groźne uderzenie w drugiej odsłonie oddały przyjezdne, a konkretnie Maja Zielińska. Piłka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Olgę Wieremiejczyk. W odpowiedzi w 53. minucie strzelała aktywna w ofensywie Stachurska. Jej strzał odbiła na rzut rożny bramkarka Diamentów. Trzy minuty później po wrzutce Zofii Pągowskiej kapitalną okazję miała nabiegająca na piłkę Maciejko. Zawodniczka UKS SMS trafiła w poprzeczkę. Diamenty zdobyły kontaktową bramkę w 66. minucie, kiedy po dograniu Zielinskiej piłkę do bramki wpakowała Martyna Nowakowska. Przyjezdne złapały wiatr w żagle i po chwili mogło być 2:2, ale piłka po strzale z rzutu wolnego Hanny Oziębły zatrzymała się na poprzeczce. W odpowiedzi UKS SMS i przeprowadzony arak przez Paulinę Żegotę i Aleksandrę Grzelak. Strzał tej drugiej odbiła bramkarka z Warszawy. Mecz był coraz bardziej otwarty, a przed szansą stanęła po zamieszaniu podbramkowym Amelia Majtczak. Jej strzał zablokowała defensorka Diamentów. W odpowiedzi Weronika Araśniewicz, która poradziła sobie z defensorkami UKS SMS, ale trafiła tam, gdzie znajdowała się Wieremiejczyk. W 88 min. po bardzo dobrej wrzutce przed szansą zdobycia drugiej bramki w tym meczu stanęła Martyna Nowakowska, ale kapitalną interwencją popisała się bramkarka UKS SMS. W czwartej minucie doliczonego czasu gry zamknąć mecz mogła Nikola Szwed, ale uderzyła ponad poprzeczką. Mimo to, gospodarz  tego spotkania dowiózł wynik do końca i może cieszyć się z trzech punktów.