fbpx

AMP w futsalu: UJ mistrzem trzeci rok z rzędu!

AZS UJ Kraków zdobył tytuł Akademickich Mistrzostw Polski pokonując w finale PWSZ Wałbrzych 2:1. Trzecie miejsce wywalczyły piłkarski Uniwersytetu Gdańskiego, które pokonały UWM Olsztyn.

W trzecim dniu finałów do gry przystąpiły zespoły, które awansowały do półfinałów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym na przeciwko siebie stanęły zespoły UG Gdańsk i PWSZ Wałbrzych. Spotkanie było bardzo wyrównane i o tym, który z zespołów zagra o złoty medal zdecydowały rzuty karne, a te lepiej wykonywały zawodniczki z Wałbrzycha, które wygrały 3:2 i mogły świętować awans do finału.

W drugim spotkaniu półfinałowym UJ Kraków pokonał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyn, który był jednym z rewaluacji tegorocznych AMP.

W spotkaniu o trzecie miejsce kibice zgromadzeni na hali w Poznaniu nie doczekali się bramek i o końcowym zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie finałowe lepiej rozpoczęły piłkarki z Krakowa, które już na początku meczu objęły prowadzenie. W drugiej części spotkania zespół z Wałbrzycha przejął inicjatywę i doprowadził do wyrównania jednak ostatnie słowo należało do Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w końcówce spotkania wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu i mógł świętować zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Półfinały:

UG Gdańsk – PWSZ Wałbrzych 1:1, (k. 2:3)
UJ Kraków – UWM Olsztyn 2:1

Mecz o trzecie miejsce:

UG Gdańsk – UWM Olsztyn 0:0, (k. 3:2)

FINAŁ:

PWSZ Wałbrzych – UJ Kraków 1:2

Końcowa klasyfikacja:

1. UJ Kraków
2. PWSZ Wałbrzych
3. UG Gdańsk
4. UMW Olsztyn
5. UAM Poznań
6. PWSZ Tarnów
7. WSZ Szczecin
8. UMCS Lublin
9. UW Warszawa
10. AWF Poznań
11. UEK Kraków
12. PŚ Gliwice

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
EkstraligaInneNewsyPolskaZagranica

Leave a Reply