Bramka Julii Matuschewski, porażka Saarbrücken

W spotkaniu 15. kolejki 2. Bundesligi Saarbrücken przegrało na własnym stadionie z Turbine II Poczdam 3:4, a jedną z bramek dla gospodyń zdobyła Julia Matuschewski.

Spotkanie bardzo dobre rozpoczęły gospodynie, które już w ósmej minucie wyszły na prowadzenie po bramce z rzutu karnego Marie Steimer. W 20. minucie na listę strzelców wpisała się Julia Matuschewski, dla której było to trzecie ligowe trafienie w tym sezonie. Po zdobyciu bramki do odrabiania strat ruszyły zawodniczki z Poczdamu, które w 28. minucie zdobył bramkę kontaktową, a w 36. minucie piłkę do własnej siatki skierowała Celina Preuß. Tuż przed przerwą Turbine zdobyło trzecią bramkę i po pierwszych 45 minutach dość niespodziewanie to przyjezdne schodziły na przerwę prowadząc.

W drugiej odsłonie spotkania wynik w 66. minucie podwyższyła Laura Lindner. Szanse na korzystny rezultat w serca kibiców wlała Loos, która zdobyła bramkę kontaktową jednak na więcej tego dnia zespołu Saarbrücken nie było stać.

Saarbrücken po piętnastu kolejkach zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z zaledwie jednym punktem przewagi nad strefą spadkową. Julia Matushewski znalazła się w 22-osobowej kadrze selekcjonera Miłosza Stępińskiego na zbliżające się mecze reprezentacji Polski z Mołdawią (7 marca) i Azerbejdżanem (11 marca). Pełna lista powołanych znajduje się TUTAJ.

1. FC Saarbrücken – 1. FFC Turbine II Poczdam 3:4 (2:3)
Steimer 6′ (k), Matuschewski 20′, Loos 78′ – Lindner 28′, 66′, Preuß 36′, Bretschneider 41′