Górnik Łęczna ewenementem na skalę Europy!

Niedawno informowaliśmy, że Górnik Łęczna remisując z Medykiem Konin w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski stracił miano drużyny, która wygrała wszystkie mecze tego sezonu w krajowych rozgrywkach. Mistrzyniom Polski pozostaje już tylko bronić swojej fantastycznej serii w Ekstralidze, tym bardziej że łęcznianki są od dzisiaj jedynym klubem w Europie, który zanotował w krajowej lidze komplet zwycięstw.

Do tej pory Górniczki dzierżyły to miano razem z portugalską Benficą. Dzisiaj jednak piłkarki z Lizbony w derbowym meczu na szczycie Campeonato Nacional de Futebol Feminino, przegrały na wyjeździe ze Sportingiem 2:3, doznając pierwszej w tym sezonie porażki.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z planem liderek portugalskiej ekstraklasy – w 13. minucie prowadzenie dała im Julia Spetsmark. Dziesięć minut później do remisu doprowadziła jednak Nevena Damjanović. Po kolejnych czterech minutach na prowadzeniu były już zawodniczki Sportingu. Na listę strzelczyń wpisała się bowiem reprezentantka Brazylii, Raquel.

Po zmianie stron Benfica ruszyła do odrabiania strat, co poskutkowało trafieniem Cloé Lacasse. Gol Kanadyjki w ostatecznym rozrachunku nic jednak nie dał, bowiem zawodniczki z czerwonej części Lizbony nie tylko nie wygrały derbów ze Sportingiem, ale musiały do domu wracać z niczym. W 89. minucie fantastyczna seria meczów bez porażki Benfiki została przerwana dzięki bramce Diany Silvy.

Górnik Łęczna o przedłużenie swojej serii zwycięstw w lidze zacznie walczyć dopiero 29 lutego, kiedy rozpocznie rundę rewanżową od wyjazdowego meczu z GROT TME SMS-em Łódź.