Aneta Plotzka kończy karierę

Dość niespodziewanie Akademia Piłkarska ORLEN Gdańsk podała dzisiaj informację, że Aneta Plotzka kończy karierę. Pomocniczka zawiesiła buty na kołku w wieku 25 lat.

Piłkarka, która 29 grudnia świętować będzie 26. urodziny, w gdańskim klubie spędziła jako zawodniczka sześć lat. Z drużyną prowadzoną obecnie przez Tomasza Borkowskiego przeszła drogę od 2. ligi aż po najwyższy szczebel.

Aneta Plotzka w ubiegłym sezonie rozegrała 10 spotkań na poziomie Ekstraligi. Pod koniec czerwca AP ORLEN Gdańsk poinformował z kolei o przedłużeniu z nią kontraktu o kolejny rok. Dzisiaj jesteśmy już jednak pewni, że w tym sezonie pomocniczki nie zobaczymy już na murawie.

25-latka mimo zakończenia kariery zawodniczej nie opuści jednak gdańskiego klubu. Plotzka jest w nim bowiem trenerką młodziczek, czyli drużyny U-13. To właśnie pracy szkoleniowej była już piłkarka postanowiła się teraz poświęcić.

AP ORLEN Gdańsk przekazał ponadto kibicom, że zaprasza ich na pierwszy w tym sezonie domowy mecz, by z trybun podziękować Plotzkiej. Podopieczne Tomasza Borkowskiego w 2. kolejce Ekstraligi w najbliższą sobotę, 20 sierpnia zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy gwizdek tego starcia zabrzmi o godzinie 13:00. Standardowo mecz odbędzie się na boisku Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Alei Grunwaldzkiej 244.

Znacznie bardziej pozytywną informacją dla fanów AP ORLEN Gdańsk była natomiast na pewno wiadomość, że Zuzanna Grzywińska otrzymała powołanie do reprezentacji Polski U-17. Pełną listę piłkarek, które zyskały uznanie w oczach Marcina Kasprowicza znajdziecie natomiast TUTAJ.

Inne wiadomości

AngliaFrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
Paulina Dudek
NewsyReprezentacjaU-19
Reprezentacja Polski U-15

Dodaj komenntarz