PSG słabsze od Manchesteru United, kolejnym rywalem FC Barcelona

Porażką udział w prestiżowym towarzyskim turnieju AMOS Women’s French Cup rozpoczęło Paris Saint-Germain. Paulina Dudek i jej koleżanki przegrały 0:1 z Manchesterem United i teraz czeka je pojedynek z Barceloną.

Reprezentantka Polski zanotowała wczoraj cały występ. Przez pełne 90 minut nasza rodaczka grała ponadto z opaską kapitańską na ramieniu. Paulina Dudek szczególnie efektowną interwencję zanotowała w 28. minucie. Wówczas Ona Batlle szarżowała prawym skrzydłem i przedarła się w pole karne paryżanek. Goniła ją Ashley Lawrence, lecz dopiero 25-letnia Polka zdołała odebrać futbolówkę reprezentantce Hiszpanii. Dudek uczyniła to na wielkim spokoju, popisując się nie tylko skutecznym odbiorem, ale również celnym rozegraniem piłki pod własną bramką.

Kluczowy dla końcowego rozstrzygnięcia okazał się gol z 66. minuty. Do siatki trafiła wówczas zza pola karnego Katie Zelem. Jak się później okazało, była to jedyna bramka, która Manchester United przepuściła do meczu o mistrzostwo AMOS Cup.

“Czerwone Diabły” w najbliższy piątek o towarzyskie trofeum zagrają z Bayernem Monachium, który pokonał wczoraj 2:1 hiszpańską Barcelonę. Finalistki Ligi Mistrzów z racji porażki turniej rozgrywany w Tuluzie zakończą zatem potyczką z Paris Saint-Germain. Starcie o trzecie miejsce również odbędzie się 19 sierpnia. Obejrzeć je będą mogły wszystkie osoby posiadające subskrypcję platformy streamingowej Viaplay. Link do meczu FC Barcelona – PSG znajdziecie klikając TUTAJ. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18:00.