Dagmara Grad kończy karierę! Przechodzi do spadkowicza z III ligi, ale nie w roli piłkarki

Przed kilkoma dniami TUTAJ podawaliśmy, że Dagmara Grad od lipca przejdzie z Czarnych Sosnowiec do spadkowicza z III ligi – KA 4 resPect Krobia. Okazuje się jednak, że była reprezentantka Polski nie pomoże nowemu klubowi w roli zawodniczki, bowiem zdecydowała się zakończyć karierę.

Czas zakończyć najdłuższą przygodę mojego życia – rolę piłkarki. Właściwy moment? Nie istnieje (tym bardziej po porażce). Im dłużej się zastanawiałam, tym więcej pojawiało się, ale… Nagle znajdowałam kilkadziesiąt powodów odwodzących mnie od tego „wyroku”. Po tylu latach rutyny robienie czegoś innego wydaje się być karą. Tylko świadoma decyzja podjęta w zgodzie z samą sobą pozwala mi w tej sytuacji zachować spokój. Wyciągnęłam z piłki, ile się dało. I nie chodzi o osiągnięcia sportowe, chociaż też ich trochę było. Najważniejsi są ludzie: relacje, inspiracje i możliwości jakie daje sport, jeśli się tylko je dostrzega. One pozwalają zbudować „kapitał” na przyszłość. Zajęcie, które da satysfakcję i będzie jarało jak piłka. To mi się chyba udało. Czy będę miała kryzys? Jasne!  Pierwszy i największy jak liga ruszy tym razem beze mnie. Wiem o tym i jestem na to gotowa. Futbol przecież nauczył mnie umiejętności działania pod presją, pracowitości, determinacji czy skupieniu na zadaniu. I najważniejszego: pewności siebie. Jednych to irytuje, innych motywuje, skupiam się na tych drugich. Po co mam być normalna, skoro mogę być sobą? Dobrze było Was spotkać na swojej drodze, dziękuję! – napisała dzisiaj na swoim facebookowym profilu Dagmara Grad.

KA 4 resPect nie ujawnił jeszcze, w jakiej roli 30-letnia była już piłkarka będzie w nowym sezonie pomagać zespołowi. Ekipa z Krobii w zakończonych rozgrywkach III ligi wielkopolskiej uplasowała się na drugim miejscu w tabeli, nie przegrywając meczu, lecz wobec reformy rozgrywek nie wystarczyło to do utrzymania i w przyszłym sezonie klub grać będzie na poziomie IV ligi.

Dagmara Grad w tym sezonie była podstawową piłkarką Czarnych Sosnowiec. Rozegrała 11 spotkań w Ekstralidze oraz 5 w Pucharze Polski. Dzień po przegranym meczu finałowym 30-latka zdecydowała się ogłosić zakończenie kariery zawodniczej.

 

fot. Sebastian Godyla/własne

Inne wiadomości

NewsyPolskaPuchar Polski
EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz