Awans Polski w rankingu FIFA

Dzięki niedawnym dwóm efektownym wygranym w eliminacjach Mistrzostw Europy reprezentacja Polski awansowała w rankingu FIFA. Kadra Miłosza Stępińskiego aktualnie plasuje się na 28. miejscu na świecie.

We wcześniejszych rankingach Polska przez długi czas zajmowała 30. lokatę. W marcu biało-czerwone pokonały 5:0 Mołdawię oraz Azerbejdżan w meczach o punkty, co pozwoliło im awansować o dwie pozycje.

W najnowszym rankingu FIFA wciąż prowadzą Amerykanki, które wyprzedzają Niemki. Do zmiany doszło natomiast na najniższym stopniu podium. Awansowały tam Francuzki, które w marcu wygrały towarzyski Tournoi de France. Na czwarte miejsce zepchnięte tym samym zostały Holenderki, które na tym samym turnieju zanotowały 3 remisy.

Z rywalek reprezentacji Polski w eliminacjach do EURO 2021 cały czas najwyżej plasuje się Hiszpania, która wciąż zajmuje 13. miejsce. W najnowszym zestawieniu Polsce udało się natomiast wyprzedzić Czeszki, które teraz są tuż za naszymi plecami – na 29. pozycji. O jedną lokatę spadły także Azerki, które są teraz 76., natomiast najniżej z „polskiej” grupy klasyfikowane są Mołdawianki, które po spadku o dwa miejsca są aktualnie 92.

Najnowszy ranking FIFA:
(kolejno: pozycja, reprezentacja, liczba punktów rankingowych, różnica miejsc w porównaniu z poprzednim rankingiem)