Puchar PP: UAM z szansą na podwójną koronę

Futsalistki z Poznania ponownie nie pozostawiły złudzeń bielskiemu Rekordowi, kto jest lepszy. Po meczach Final Four ligi tym razem los oba kluby zetknął w ćwierćfinale Pucharu Polski. I tym razem podopieczne Wojciecha Weissa okazały się lepsze.

O ile w pierwszych dwudziestu minutach mieliśmy bezbramkowy remis, i naprawdę ciekawe widowisko, o tyle w drugiej części “piąty bieg” wrzucił poznanianki. Najpierw po błędzie Klaudii Ciupy, która wg sędziego złapała piłkę poza polem karnym, rzut wolny na gola zamieniła Laura Czudzińska. Po około dziesięciu minutach to właśnie Czudzińska wypatrzyła Alicję Zając na lewej stronie boiska,  a obchodząca w tym dniu urodziny Zając zrobiła sobie miły prezent w postaci gola.

Na 180. sekund przed końcem spotkania opiekun bielszczanek,  Samuel Jania postawił wszystko na jedną kartę i zagrał z tzw. “lotnym” bramkarzem. To szybko się zemściło, słaby strzał na bramkę Dominiki Dewickiej, ta bez problemu ją łapie, kładzie na ziemi i strzałem przez całą halę podwyższa wynik spotkania na 3-0. Grające nadal z Katarzyną Włodarczyk w postaci bramkarki futsalistki Rekordu, popełniły błąd w rozegraniu piłki, ta trafiła pod nogi Sandry Lichtenstein, która uderzając z okolicy środka boiska, do pustej bramki nie pomyliła się i ustanowiła wynik tego spotkania.

Ktoś, kto zobaczy “suchy” wynik może odnieść mylne wrażenie, że mecz był jednostronny, ale w tym wypadku wygrało doświadczenie. AZS UAM stanął wiec tym samym przed okazją zdobyci podwójnej korony w tym sezonie. Po Mistrzostwie Polski czas na Final Four Pucharu Polskie gdzie czekają już Rolnik Głogówek, AZS SGGW Warszawa, oraz AZS UEK Słomniczanka Słomniki. Turniej finałowy odbędzie się 22-23 maja.

1/4 Pucharu Polski w Futsalu
UAM Poznań – Rekord Bielsko-Biała 4:0 (0:0)
25′ Laura Czudzińska, 35 ‘ Ala Zając, 38′ Dominika Dewicka, 39′ Sandra Lichtenstein

UAM: Dewicka, Zając, Czudzińska, Lichtenstein, Ostrowska, Laskowska, Sawicka, Kuleczka, Sutkowska, Fronczak

Rekord: Ciupa, Skolorz, Nowacka, Moskała, Nowak, Berdys, Chóras, Czyż, Włodarczyk, Pietrzyk, Kłębek, Cygan