AZS UJ nadal nie jest pewny utrzymania w futsalowej Ekstralidze. Pierwszy baraż na remis

Rozpoczęła się walka o występy w przyszłym sezonie w grupie południowej Ekstraligi Futsalu Kobiet. Pierwszy mecz barażowy pomiędzy Wandą Kraków a AZS UJ Kraków zakończył się remisem 3:3.

Jagiellonki rozgrywki w tym sezonie zakończyły dopiero na piątym miejscu w tabeli. W barażu przyszło im walczyć z lokalnym rywalem, który okazał się najlepszy w makroregionie IV na zapleczu Ekstraligi. Wanda grała już w jednym starciu barażowym, przegrywając z innym pierwszoligowcem – TS ROW Rybnik. Przed krakowiankami stanęła jeszcze jedna szansa na awans na najwyższy szczebel. Aby tego dokonać, trzeba jednak wygrać dwumecz z utyłowanymi reprezentantkami Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pierwsza połowa pojedynku Wandy z AZS UJ zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik niespełna 120 sekund po przerwie otworzyła Nicol Wojtas. Odpowiedź gospodyń przyszła pięć minut później. Na 1:1 trafiła Kamila Komisarczyk. Nie minęło wiele czasu, a Jagiellonki zadały dwa szybkie ciosy w postaci bramek Amelii Talagi. Wanda nie zamierzała się jednak poddawać. Paulina Rusek w 36. minucie dała swojej drużynie nadzieje na wywalczenie korzystnego rezultatu. Gospodynie grały do ostatnich sekund i chwilę przed końcową syreną remis zapewniła im swoim trafieniem Paulina Stachurska.

Wobec rezultatu 3:3, o tym kogo zobaczymy w przyszłym sezonie na najwyższym futsalowym szczeblu, zadecyduje starcie rewanżowe. Zaplanowano je na najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godzinie 19:30.