AZS Wrocław coraz bliżej utrzymania, osłabione KKP straciło gola dopiero w końcówce

Znajdujące się w strefie spadkowej KKP Rem Marco Bydgoszcz było dzisiaj bliskie wyszarpania punktu w wyjazdowym pojedynku z AZS Wrocław. Ostatecznie jednak gospodynie wygrały to spotkanie 1:0 po trafieniu z 85. minuty.

Potrzebujące punktów jak powietrza zawodniczki z Bydgoszczy w pierwszej połowie miały doskonałą szansę, by wyjść na prowadzenie. W 43. minucie jednak w sytuacji sam na sam z bramkarką AZS-u piłki w siatce nie zdołała umieścić Aleksandra Sudyk. Czas mijał i KKP liczyło coraz bardziej na zdobycie chociaż jednego punktu. Ich sytuacja skomplikowała się w 74. minucie, kiedy czerwoną kartkę otrzymała Yuliya Karpliuk. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 85. minucie. Bohaterką gospodyń została Kamila Czudecka.

Dzięki dzisiejszej wygranej AZS Wrocław oddalił się od strefy spadkowej, nad którą ma już osiem punktów przewagi. KKP Bydgoszcz wciąż jest przedostatnie.