Stałe fragmenty siłą Olimpii, Mitech powalczył w Szczecinie, lecz wraca bez punktów

Na zakończenie sobotnich meczów 12. kolejki Ekstraligi Olimpia Szczecin pokonała Mitech Żywiec 3:2. Gospodynie tego starcia dzięki wygranej umocniły się na siódmym miejscu w tabeli, natomiast goście wciąż plasują się na ostatniej bezpiecznej pozycji z dwoma „oczkami” przewagi nad strefą spadkową.

Dość niespodziewanie to przyjezdne, które czeka tej wiosny walka o utrzymanie, wyszły na prowadzenie już w 4. minucie. Po niefortunnej próbie odbioru w wykonaniu Patrycji Michalczyk, piłka znalazła się pod nogami Katarzyny Wnuk, która nie zmarnowała wybornej okazji i otworzyła wynik meczu. Osiem minut później drużyna z Żywca ponownie umieściła piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzyła się spalonego, odbierając gola debiutującej Brygidzie Solawie. W 26. minucie gospodynie mogły wyrównać, lecz uderzenie Kornelii Grosickiej, znajdującej się sam na sam z Katarzyną Siejką trafiło jedynie w boczną siatkę. Chwilę później Olimpia i tak doprowadziła do remisu. Trafieniem bezpośrednio z rzutu rożnego popisała się Roksana Ratajczyk. Jeszcze przed przerwą gospodyniom udało się wyjść na prowadzenie. Z rzutu wolnego wrzucała Patrycja Michalczyk, a głową Siejkę pokonała Marianna Litwiniec.

W drugiej połowie zawodniczki z Żywca chciały zaatakować i odrobić straty. Uderzenie z dystansu Patrycji Wiśniewskiej z 52. minuty poszybowało jednak nieco za wysoko. Zawodniczka ta jeszcze lepszą okazję do strzelenia gola miała kwadrans później, lecz skuteczną obroną popisała się Sara Kierul. Nieskuteczność Mitechu mogła błyskawicznie poskutkować stratą kolejnej bramki, lecz Marianna Litwiniec nie umieściła futbolówki w siatce. Trafienie na 3:1 kibice oglądali w 70. minucie. Ponownie gospodynie na gola zamieniły rzut wolny. Tym razem dośrodkowywała Paulina Oleksiak, natomiast Katarzynę Siejkę pokonała Julia Brzozowska. Mitech stać było w odpowiedzi tylko na jednego gola. Strzelanie dla trzeciej od końca drużyny Ekstraligi rozpoczęła pozyskana tej zimy z pierwszoligowych Rysów Bukowina Tatrzańska, Brygida Solawa.