Beach soccer: Polki wygrywają i awansują do półfinału Ligi Europejskiej

W swoim drugim spotkaniu fazy grupowej Ligi Europejskiej w beach soccerze reprezentacja Polski pokonała Anglię 4:1 i zapewniła sobie awans do półfinału.

Polki do meczu z Angielkami przystępowały po niespodziewanym zwycięstwie nad Hiszpankami, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Początek spotkania ułożył się idealnie dla Biało-Czerwonych, które już w pierwszej minucie objęły prowadzenie po golu Kornelii Okoniewskiej. Rywalki odpowiedziały trafieniem Wendy Martin w ósmej minucie. W drugiej tercji na listę strzelczyń wpisała się Paulina Bednarska i po 24. minutach gry Polki prowadziły 2:1. W trzeciej tercji reprezentacja Polski podwyższyła prowadzenie po golu Angeliki Kwiatkowskiej i Kornelii Okoniewskiej, która mecz zakończyła z dubletem.

Polki z kompletem dwóch zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w grupie B.