Kobiecy Futbol
Ekstraliga I liga Newsy Polska

Rydlewska odchodzi ze Śląska Wrocław, zagra w I lidze

Śląsk Wrocław poinformował, że Beata Rydlewska nie przedłuży wygasającego z końcem czerwca kontraktu i tego lata opuści zespół WKS-u. Bramkarka przeniesie się do jednego z klubów I ligi.

21-latka była w minionych rozgrywkach jedynie rezerwową, bowiem pewne miejsce między słupkami zespołu Piotra Jagieły miała Anna Bocian, która zanotowała komplet 22 ligowych występów. Rydlewska dwie szanse otrzymała więc tylko w spotkaniach Pucharu Polski, spędzając na boisku łącznie 135 minut.

Jest mi bardzo przykro z powodu rozstania z Wrocławiem, ale kieruję się przede wszystkim sportową ambicją i chęcią dalszego rozwoju. Chcę regularnie grać, dlatego podjęłam decyzję o zmianie otoczenia. W przyszłym sezonie zobaczycie mnie w pierwszej lidze, w kolejnym – mam nadzieję, spotkamy się znów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Dziękuję wszystkim za ten wspaniały czas, “Green Gang” zawsze będzie w moim sercu – powiedziała wychowanka wrocławskiego klubu w rozmowie z oficjalną stroną Śląska.

Jest to piąta piłkarka, która wraz z końcem kontaktu opuści zespół z Dolnego Śląska. Wcześniej WKS ogłosił rozstania z Justyną Chudzik, Aleksandrą Przelicką, Mają Jurczenko i Klaudią Homą. Dwie ostatnie zakończyły piłkarską karierę, natomiast Przelicka została już zaprezentowana jako nowa piłkarka ROW-u Rybnik. Wrocławski klub wzmocniła natomiast Daria Nowak, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. Krzysztof Masztafiak/slaskwroclaw.pl

Może Cię również zainteresować

Decyzja w sprawie rozgrywek kobiecych jednak jutro?!

Mariusz

M. Trzebuniak: Chcemy rozwijać zespół

Wielbuond

Kolejny stołeczny klub z żeńską sekcją

Mariusz

Skomentuj