Bramka Eweliny Kamczyk, Dominika Grabowska wróciła do gry po kontuzji

FC Fleury 91 nadal walczy o podium francuskiej Division 1 Arkema. Drużyna Dominiki Grabowskiej i Eweliny Kamczyk pokonała na wyjeździe przedostatnie w tabeli ASJ Soyaux 4:0. Była królowa strzelczyń Ekstraligi otworzyła wynik tego starcia swoim golem, natomiast “Grabek” pojawiła się na boisku po raz pierwszy od czasu kontuzji, której doznała niemal cztery miesiące temu.

W wyjściowej jedenastce Fleury wybiegła Ewelina Kamczyk, natomiast Dominika Grabowska ruzpoczęła mecz na ławce rezerwowych. Wiele wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, lecz stan ten zmienił się w doliczonym czasie, kiedy przyjezdne zdołały wbić rywalkom aż dwa gole “do szatni”. Wynik otworzyła Kamczyk, która wykorzystała dogranie Rosemonde Kouassi. 120 sekund później było już 2:0 dla gości po trafieniu Inès Konan.

Po zmianie stron w odniesieniu przekonującego zwycięstwa przyjezdnym pomogła İpek Kaya. Reprezentantka Turcji zanotowała bowiem gola samobójczego. Wynik na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu ustaliła Rosemonde Kouassi. Ewelina Kamczyk, która strzeliła dzisiaj swoją trzecią ligową bramkę w tym sezonie, na placu gry przebywała do 84. minuty. Zmieniła ją wówczas Valérie Gauvin. W tym samym czasie za Kouassi na boisku zameldowała się Dominika Grabowska. Reprezentantka Polski bez gry była przez niemal cztery miesiące. Po raz ostatni zagrała 6 października w meczu reprezentacji Polski z Marokiem. W tym starciu 24-latka naderwała mięsień dwugłowy uda, co wymagało dłuższej przerwy. Polska pomocniczka do trenngów wróciła dopiero w tym tygodniu, o czym informowaliśmy przed kilkoma dniami TUTAJ.

FC Fleury po czternastu kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy. Do liderującego Olympique Lyon zespół ten traci 12 punktów, natomiast trzecie Paris FC jest od drużyny Polek lepsze tylko o dwa “oczka”.