fbpx

Medyk kontynuuje przedłużanie kontraktów, Kopińska na dłużej w Koninie

Wczoraj Medyk Konin podał informację o przedłużeniu kontraktu ze swoją najlepszą strzelczynią, Natalią Chudzik. Dzisiaj nową umowę podpisała także druga najskuteczniejsza zawodniczka wicemistrzyń Polski, Dominika Kopińska.

20-letnia napastniczka w tym sezonie strzeliła 8 bramek w dziesięciu występach. Końcówkę rundy jesiennej straciła z powodu złamania kości łokciowej. Uraz zdołała już wyleczyć, lecz w tym roku nie było jej jeszcze dane pokazać się na boisku, bowiem rozgrywki zostały zawieszone. Jej nowy kontrakt z konińskim klubem będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

Kopińska do Medyka przeszła przed sezonem 2018/2019 z Unifreeze Górzno i premierowy rok w nowych barwach zakończyła z dorobkiem 20 ligowych bramek. Utalentowana snajperka ma już za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. Miał on miejsce 4 września 2018 roku w starciu eliminacji Mistrzostw Świata ze Szwajcarią. Piłkarka Medyka pojawiła się wówczas na murawie w 89. minucie za Dominikę Grabowską, a biało-czerwone zremisowały 0:0. Jest to jak dotąd jedyny występ tej 20-letniej piłkarki w kadrze Miłosza Stępińskiego.

W najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych informacji o przedłużeniach kontraktów w ekipie wiceliderek Ekstraligi – Jesteśmy bardzo bliscy porozumienia także z innymi zawodniczkami, podpisanie z nimi kontraktów wydaje się już tylko formalnością. Liczę, że uda się zatrzymać wszystkie piłkarki w drużynie, a może nawet ją wzmocnić – powiedział trener i prezes Medyka Roman Jaszczak w rozmowie z TVP Poznań.

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Other Articles

HiszpaniaNewsyZagranica

Leave a Reply