fbpx

Nowa konkurentka Nikoli Karczewskiej? Tottenham sprowadził napastniczkę PSG

Pod koniec lipca Nikolę Karczewską zaprezentowano nową piłkarką angielskiego Tottenhamu Hotspur. Polka nie była jednak ostatnią napastniczką sprowadzoną tego lata przez “Spurs”. Na Wyspy przeniosła się także Celin Bizet Ildhusøy, która ostatni sezon spędziła w Paris Saint-Germain.

20-letnia atakująca została wczoraj oficjalnie nową piłkarką Tottenhamu, z którym związała się trzyletnim kontraktem. Celin Bizet jest uważana za wielki norweski talent. W seniorskiej piłce w tym kraju zadebiutowała mając 14 lat, co zaowocowało transferem na najwyższy szczebel do Vålerengi Oslo. Z klubem tym piłkarka świętowała w 2020 roku dublet, a to pozwoliło jej wystąpić w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń. W wieku zaledwie 19 lat Norweżka zdecydowała się na transfer zagraniczny. Przed rokiem ogłoszono ją nowym nabytkiem PSG.

W stolicy Francji Celin Bizet nie mogła jednak liczyć na regularną grę. 20-latka swoją przygodę z Division 1 Arkema zakończyła na zaledwie sześciu epizodach, wchodząc za każdym razem z ławki rezerwowych. W pełnym wymiarze czasowym w koszulce Paris Saint-Germain utalentowana napastniczka zagrała tylko raz. Paryżanki rozgromiły wówczas w fazie grupowej Champions League ukraiński Żytłobud-1 Charków 6:0. Bizet grała wówczas na lewym skrzydle i zanotowała dwie asysty.

8-krotna reprezentantka Norwegii jest wszechstronną atakującą, zatem jej pozyskanie wcale nie musi oznaczać zwiększenia się konkurencji dla Nikoli Karczewskiej. Wszystko zależeć będzie od pomysłu na grę Tottenhamu jego trenerki Rehanne Skinner. Celin Bizet może grać zarówno na środku ataku, jak i w ustawieniu z dwiema napastniczkami, a także na boku ofensywy przy trójce ofensywnych piłkarek.

Norweżka jest siódmym letnim transferem żeńskiego zespołu “Kogutów”. Wcześniej londyński klub wzmocniły kolejno Drew Spence, Ellie Brazil, Ramona Petzelberger, Amy Turner, Nikola Karczewska i Angharad James.

Nowy sezon Tottenham zainauguruje 10 września. Rywalkami ekipy ze stolicy będą zawodniczki Manchesteru United. Spotkanie to zostanie rozegrane o godzinie 13:30 na ponad 60-tysięcznym Tottenham Hotspur Stadium, o czym szczegółowo pisaliśmy TUTAJ.

Zapraszamy do walki o wartościowe nagrody w nowej edycji naszego TYPERA! Szczegóły TUTAJ.

Typer

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Martyna Wiankowska

Leave a Reply